Новини

Квіташвілі закликає змінити принцип фінансування медичної галузі в Україні

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відвідав з робочим візитом Кіровоградську область. В обласному онкологічному диспансері він зустрівся із лікарями Кіровоградщини та разом з екс-Міністром охорони здоров’я Грузії Сандро Урушадзе презентував концепцію реформування системи охорони здоров’я Україні.

У центрі представленої моделі – людина, яка отримує якісну медичну послугу. Місцева влада розбудовує медичну інфраструктуру, відповідає за якість і доступність медицини. За словами О.Квіташвілі, система охорони здоров’я має ґрунтуватися на партнерстві між державою як замовником медичних послуг та місцевою громадою як гарантом надання якісних медичних послуг. Як результат: система охорони здоров`я відповідатиме реальним потребам людей та забезпечуватиме надання доступних та якісних послуг медичними закладами.

«Усі країни пострадянського простору, у тому числі і країни східної Європи, здолали цей шлях. Стратегія розроблялася групою європейських та українських експертів, і сьогодні ми очікуємо прийняття нових законів, що дозволять розпочати реформи. Ми маємо змінити принцип фінансування медичної галузі – замість утримання ліжко-місць, ми повинні фінансувати надання послуг пацієнту. Гроші повинні йти на потреби пацієнта, а не на утримання лікарні», — зазначив Олександр Квіташвілі.

Також, перебуваючи на Кіровоградщині, Міністр охорони здоров’я України разом із народним депутатом України Костянтином Яриничем, Першим заступником голови Кіровоградської ОДА Сергієм Коваленком та ректором Донецького НМУ ім. М.Горького Юрієм Думанським побував у будівлі, де незабаром буде розміщено два факультети Донецького Національного медичного університету ім. М.Горького.

«Влада області допомогла Донецькому національному медичному університету, вирішивши питання із розміщенням навчального закладу. Регіон дійсно потребує такого навчального закладу, в якому готуватимуть нові кадри для медичних закладів. Завдяки вдалому географічному розташуванню філія має гарні перспективи для розвитку, адже зможе охопити усю центральну частину України, — відзначив Олександр Квіташвілі.

Читайте также: «В 2015 году первый раз нацзакупки лекарств прошли открыто и без скандалов»

Комментировать

Нажмите для комментария