В Україні тягар неінфекційних захворювань причетний до 91% загальної кількості смертей та до 82% потенційних років життя, які були втрачені внаслідок захворювання, інвалідності або передчасної смертності. Смертність від п’яти основних НІЗ, – серцево-судинних захворювань, діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень та психічних розладів, – складає 84% усіх випадків смерті в Україні.
Про що цей курс?
1. Первинна профілактика НІЗ. Для того, щоб ефективно вплинути на рівень захворюваності та смертності від них, нам необхідно починати працювати з пацієнтами, які ще не мають діагностованих захворювань, але мають ризик їх виникнення.
2. Оцінка загального серцево-судинного ризику. Значення оцінки у профілактиці та веденні пацієнтів, практичне використання та інструменти.
3. Інтегроване ведення пацієнтів з гіпертензією та цукровим діабетом ІІ типу. Своєчасна діагностика гіпертензії та цукрового діабету є вкрай важливою, оскільки довгий час ці захворювання можуть перебігати безсимпомно. У курсі розглядається оцінка спільних факторів ризику, ефективні підходи щодо їх зниження, коморбідність.
4. Командна робота. Ефективне ведення НІЗ на первинному рівні неможливе, якщо немає добре підготовленої, злагодженої, мультидисциплінарної роботи фахівців в закладі ПМД, де лікарі, фельдшери, медичні сестри спільно надають допомогу, а керівники закладів розуміють важливість змін та підтримують їх втілення.
5. Перерозподіл функцій між лікарем та медичною сестрою, посилення потенціалу та ролі медичної сестри у профілактиці, виявленні та веденні пацієнтів з НІЗ та факторами ризику, підтримка та втілення змін керівником закладу ПМД є запорукою успіху.
6. Клінічний аудит для безперервного покращення якості.
Курс орієнтований на людей із закінченою медичною освітою та наявним клінічним досвідом та розроблений у першу чергу для сімейних лікарів, дільничних терапевтів, фельдшерів та медичних сестер, а також рекомендований для проходження керівниками медичних закладів, викладачів кафедр та інших зацікавлених медичних фахівців.
Висловлюємо щиру подяку всім колегам та експертам, які брали участь у розробці онлайн курсу: Міністерству охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, національним та обласним експертам та тренерам, центру співробітництва ВООЗ у Фінляндії, Оксфордського Університету та експертам Європейського регіонального бюро ВООЗ. Щиро дякуємо за підтримку та сприяння у розробці курсу Швейцарській агенції з розвитку та співробітництва та Світовому Банку.
Викладачі
Вікторія Ткаченко
Доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, національний експерт ВООЗ із неінфекційних захворювань.
Людмила Хіміон
Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, національний експерт ВООЗ із неінфекційних захворювань.
Наталія Ружило
Головна медична сестра КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»
Курс є повністю безкоштовним.
Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 8 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)
Читайте також: Новини МедПросвита| Територія пацієнта
Комментировать