Новини

Кров українців продаватимуть за кордон

Гройсман_Медпросвита

Уряд ухвалив рішення про надання спеціального дозволу на реалізацію за межами України компонентів донорської крові і препаратів, виготовлених із донорської крові та її компонентів.

Відповідно до тексту розпорядження, опублікованого на сайті Кабінету Міністрів України, це рішення сприятиме розширенню експортного потенціалу України та стимулюватиме виробництво лікарських засобів.

Слід зазначити, що, згідно з чинним законодавством, компоненти та препарати донорської крові дозволяється продавати за межами України лише за умови повного забезпечення ними потреб охорони здоров’я населення України. За інформацією МОЗ, наявні залишки сировини в станцій переливання крові й центрів крові України, а також наявні виробничі потужності та залишки готової й незавершеної продукції наразі покривають обсяги обов’язкового забезпечення потреб охорони здоров’я населення України в препаратах донорської крові.

Ухвалене розпорядження розроблене з виконанням вимог частини третьої статті 22 Закону України «Про донорство крові та її компонентів». Прийняття документа не лише дозволить розширити експортний потенціал України, але й сприятиме збільшенню обсягів виробництва лікарських засобів.

Розпорядження КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1005-р

Комментировать

Нажмите для комментария