Статті Територія пацієнта

Кропива дводомна: таємничі цілющі властивості пекучої рослини

Кропива дводомна: таємничі цілющі властивості пекучої рослини

Кропива — це поширена рослина, яка більшості з нас відома завдяки своєму пекучому листю. Проте в народній медицині більше цінують її корені — в них міститься безліч корисних речовин.

Наші предки використовували засоби на їх основі для поліпшення відтоку сечі, полегшення набряку суглобів та контролю рівня глюкози в крові. Наразі деякі властивості такої лікувальної сировини було підтверджено вченими.

Коріння та листя дводомної кропиви багате на поліфеноли (зокрема кемпферол та кверцетин) і каротиноїди (зокрема бета-каротин та лютеїн). Ці речовини мають потужні протизапальні та антиоксидантні властивості.

Кропива дводомна: таємничі цілющі властивості пекучої рослини

Деякі дослідження підтверджують, що використання засобів на основі кропиви дводомної може бути дуже корисним для:

  • Лікування симптомів артриту. Це запальне захворювання, що вражає різні суглоби (найчастіше колінні, стегна та зап’ястя) є дуже неприємним та значно погіршує якість життя. Використання кропиви у комплексі з іншими засобами допомагає зменшити вираженість симптомів такої хвороби, зокрема скутості та болю.
  • Лікування аденоми простати (доброякісної гіперплазії передміхурової залози). Такий стан є дуже поширеним серед чоловіків старше 40 років. Він викликає різні порушення сечовипускання, зокрема затримку сечі, слабкий потік сечі та неповне спорожнення сечового міхура. Декілька досліджень підтвердили, що використання кропиви дводомної за такого діагнозу може зменшити неприємні прояви цієї хвороби та покращити якість життя. Паралельно в учасників таких експериментів знижувалися запальні маркери (зокрема рівень С-реактивного білка та малонового діальдегіду) в крові.
  • Підтримки здорового рівня цукру. Певні фенольні сполуки, що містяться у складі дводомної кропиви, можуть пригнічувати ферменти, які беруть участь у перетравлюванні вуглеводів. Така властивість цієї рослини може бути корисною для пацієнтів із цукровим діабетом другого типу. І дослідження підтверджують, що вживання добавок кропиви дійсно сприяє зниженню рівня цукру за такого діагнозу. Крім того, такі БАДи допомагають зниженню рівня тригліцеридів та печінкових ферментів, підвищенню рівня хорошого холестерину (ліпопротеїдів високої щільності) та антиоксидантного фермента супероксиддисмутази, що сприяє інтенсивному захисту клітин від окисного пошкодження.

Покращення перебігу екземи. Екзема — це поширене дерматологічне захворювання, що супроводжується значним свербежем та може мати хронічний характер. Дослідження вказують на те, що завдяки антигістамінним та протизапальним властивостям пероральний прийом кропиви та зовнішнє використання засобів на її основі, може сприяти ефективному лікуванню екземи.

Кропива дводомна: таємничі цілющі властивості пекучої рослини

Також є інформація, що вживання засобів із кропивою дводомною може бути корисним для зменшення кровотечі під час менструації, усунення набряків, полегшення астми та алергічного риніту, лікуванню геморою та ін.

Дізнатися більше про лікувальні властивості цієї рослини та ознайомитися з рекомендаціями щодо її вживання можна в статті: Кропива — одна з найстаріших речовин фітотерапії.

А всім, хто зацікавлений у якісних товарах для підтримки свого здоров’я та здоров’я й добробуту своїх рідних, варто відвідати український інтернет магазин вітамінів та товарів для здоров’я https://biovit.ua/ua.

Тут зібрано відмінний асортимент натуральних добавок  та вітамінів від найкращих виробників з різних куточків світу.

Комментировать

Нажмите для комментария