Новини

Кожна лікарня сама визначає кількість лікарів і складає штатний розклад

Нагадуємо, що взв’язку з втратою чинності наказу МОЗ  № 33 від 23.02.2000 р. («Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я»), відтепер кожна лікарня та обласне управління охорони здоров’я самі визначатимуть, яких лікарів і скільки потребує громада.

На запитання з боку лікарів як теперь формувати штатний розклад, в.о. міністра У. Супрун відповіда, що існують інші нормативні документи, а застарілі нормативи щодо складання штатного розкладу — то було «відірване від реальності знущання над організацією роботи»

«Потребу у медсестрах регульовано кількістю ліжок, а у прибиральницях – типом підлоги. Саме за такими «дороговказами», тобто нормативами, мали формувати штат…» — додала Супруню

Як повідомили в МОЗ, Наказ № 33 було скасовано для надання закладам охорони здоров’я більшої автономії щодо формування і затвердження штатних розписів та з метою зменшення тиску на лікарні фінансових інспекторів.

«Оскільки 33-ій наказ давно застарів, на нарадах головні лікарі постійно скаржились, що документ не дозволяє ефективно працювати. Він прив’язував кількість лікарів, медсестер, санітарок, електриків до потужності закладу. Зокрема, кількість лікарів залежала від кількості ліжок, кількість прибиральниць – від квадратури підлоги, кількість електриків – від кількості вимикачів тощо. Таким чином, лікарням було дуже важко гнучко планувати свій штат, збільшувати, у разі потреби, кількість лікарів однієї спеціальності і зменшувати – іншої», – зазначив замміністра Павло Ковтонюк.

Також замміністра нагадав, що існують нормативні акти вищого порядку, які регламентують бюджетування, і тому скасування згаданого наказу ніяким чином не вплине на формування бюджетів лікарень.

Комментировать

Нажмите для комментария