Новини

Кожен законодавчий акт Кабміну віднині перевірятиметься, як саме він впливає на громадське здоров’я

Кабмін_Медпросвіта

МОЗ України офіційно повідомило про рішення Уряду проводити аналіз впливу всіх законодавчих актів на громадське здоров’я, віддаючи пріоритет його збереженню.

«Наприклад, при прийняті рішення щодо підвищення акцизів на тютюн буде враховано як позитивний вплив на наповнення бюджету, так і те, що таке рішення сприяє зниженню цінової доступності тютюну, а отже, і зменшенню поширеності тютюнопаління. Або при прийнятті рішення щодо зменшення оподаткування автомобілів з електродвигунами врахують, що це сприяє не тільки більшій ціновій доступності, а й зменшує рівень забрудненості атмосферного повітря у містах і пов’язану з цим захворюваність та смертність», — пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ переконують, що таке рішення необхідно для подальшого впровадження угоди про асоціацію з Європейським союзом. В той же час, незрозуміло, як саме буде виконуватись вимога. Чи просто буде збільшено об’єм роботи для написання пояснювальних записок щодо впровадження тих чи інших законодавчих актів, чи ця норма необхідна для реального контролю впливу рішень Кабінету міністрів на здоров’я українців.

Лечение по протоколам, или прощай личный опыт

В той же час це рішення можна розцінювати і як популізм з боку діючої влади, адже вже наступного року Україну очікують вибори президента та вибори в парламент. Згідно з інформацією з останніх соцопитувань, рівень недовіри до діючого президента та його команди вже сягнув 51%. При цьому, за результатами інших соцопитувань, діючий президент Петро Порошенко на майбутніх виборах може не потрапити у другий тур. Експерти ж переконують, що президент та Кабмін в рамках підготовки до виборів використовуватимуть результати саме медичної реформи.

Накази МОЗ за червень 2018

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook