Новости

Кожен сам за себе: пацієнти за покращення лікування, та проти зарплатні лікарів

Врачи_Медпросвита

Згідно останнім соц. дослідженням, українці виступають за дешеві ліки, доступне та якісне лікування, але проти високої зарплати у лікарів та гідних умов праці.

Так, трохи більше за підняття зарплати виступають українці на заході та півдні країни і лише 50 відсотків у центрі. Навіть, якщо лікарі почнуть працювати, як справжні підприємці, конкурувати і тим самим піднімуть собі зарплатню – більшість буде проти, окрім півдня, де за це проголосували 63 відсотки опитуваних.

Не бажають пацієнти пов’язувати себе з лікарями контрактами. Тут вже мабуть є побоювання якоїсь відповідальності, чи можливості для лікарів захистити себе юридично від пацієнта, який звик все робити по своєму, наприклад лікуватися у «Доктора Гугл». Але більшість за лікування на базі міжнародних протоколів на базі доказової медицини. Чи знають опитувані, що саме прописано в тих протоколах – дослідження не уточнює.

До речі про «Доктор Гугл» та довіру до лікарів та держави. Більшість опитуваних, виступає проти того, щоб у випадках коли пацієнт нехтує своїм здоров’ям, його позбавляли лікування за державні кошти. До цього ж також стосується і невиконання припису лікарів.

Коли мова йде про себе – всі ЗА!

Відшкодування пацієнтам вартості ліків від цукрового діабету, астми чи серцево-судинних захворювань – більшість за. Тезис «Гроші йдуть за пацієнтом» також підтримується у кожному з регіонів України.

Особливо пацієнта подобається ідея більшого контроля над громадськими фондами, які співпрацюють з будівельниками у Охматдиті.

Також більшість виступає за ідею, коли 70% лікування оплачуватиме держава і тільки 30% самостійно пацієнт. Про можливі проблеми в системі сооплати, черги на планове лікування та інше – пацієнти також мабуть не чули, а опитування про це не згадує.

Які висновки можна зробити з опитування, в якому взяли участь 1700 українців групи «Рейтинг»? Просте, кожен тримається за себе, лікарі і надалі мають працювати за 3 копійки, але пацієнтам мають бути створені гідні умови, навчені професійні лікарі з міжнародними протоколами. А ще українці не бажають нести відповідальність за своє здоров’я – і це зрозуміло, краще подати до суду на лікаря.

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

    Мы на Facebook