Новини

Кожен сам за себе: пацієнти за покращення лікування, та проти зарплатні лікарів

Врачи_Медпросвита

Згідно останнім соц. дослідженням, українці виступають за дешеві ліки, доступне та якісне лікування, але проти високої зарплати у лікарів та гідних умов праці.

Так, трохи більше за підняття зарплати виступають українці на заході та півдні країни і лише 50 відсотків у центрі. Навіть, якщо лікарі почнуть працювати, як справжні підприємці, конкурувати і тим самим піднімуть собі зарплатню – більшість буде проти, окрім півдня, де за це проголосували 63 відсотки опитуваних.

Не бажають пацієнти пов’язувати себе з лікарями контрактами. Тут вже мабуть є побоювання якоїсь відповідальності, чи можливості для лікарів захистити себе юридично від пацієнта, який звик все робити по своєму, наприклад лікуватися у «Доктора Гугл». Але більшість за лікування на базі міжнародних протоколів на базі доказової медицини. Чи знають опитувані, що саме прописано в тих протоколах – дослідження не уточнює.

До речі про «Доктор Гугл» та довіру до лікарів та держави. Більшість опитуваних, виступає проти того, щоб у випадках коли пацієнт нехтує своїм здоров’ям, його позбавляли лікування за державні кошти. До цього ж також стосується і невиконання припису лікарів.

Коли мова йде про себе – всі ЗА!

Відшкодування пацієнтам вартості ліків від цукрового діабету, астми чи серцево-судинних захворювань – більшість за. Тезис «Гроші йдуть за пацієнтом» також підтримується у кожному з регіонів України.

Особливо пацієнта подобається ідея більшого контроля над громадськими фондами, які співпрацюють з будівельниками у Охматдиті.

Також більшість виступає за ідею, коли 70% лікування оплачуватиме держава і тільки 30% самостійно пацієнт. Про можливі проблеми в системі сооплати, черги на планове лікування та інше – пацієнти також мабуть не чули, а опитування про це не згадує.

Які висновки можна зробити з опитування, в якому взяли участь 1700 українців групи «Рейтинг»? Просте, кожен тримається за себе, лікарі і надалі мають працювати за 3 копійки, але пацієнтам мають бути створені гідні умови, навчені професійні лікарі з міжнародними протоколами. А ще українці не бажають нести відповідальність за своє здоров’я – і це зрозуміло, краще подати до суду на лікаря.

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Все зрозуміло, але багато випадків, коли лікарі недбало виконують свої обов»язки та не несуть ніякої відповідальності… Завдяки тому, що козири в руках лікарів… Приписи дописи та трактування… І все поховано… та добре приховано… Ви потребуєте достойні зарплати — це зрозуміло. і я з цим погоджуюсь, але не погоджуюсь з тим, що я нині пенсіонер в свій час постраждала від недбалості (треба сказати — хорошого, досвідченого) лікаря… Що до відповідальності не тільки пациента за своє здоров»я, а і лікаря??? За неправильно виставлений діагноз, чи недбалості в наслідок чого є наслідки, але їх так зазвичай складно доказати… ХОЧА Я В ТОЙ ЧАС ПРИЇХАЛА ДО РОДДОМУ НА РОДИ 19.СЕРПНЯ 1995 РОКУ, А ПОВЕРНУЛАСЬ ДО ДОМУ 26.ЖОВТНЯ (вже з гинекології) А могла-б не повернутись — сепсис… Це просто — ЧУДО!!! Ну і звісно вже робота лікарів, які виправляли чужі помилки, це теж треба видмітити — ДЯКУЮ… Ситуація зараз, я досвідчена та стараюсь не зволікати… Але в моєї дочці, яка має 37 років — того ріку була виявлена «гемангіома» наблюдаємось… Цого року їх вже виявили декілька, росте гемоглобін, збільшена селезінка та печінка — (шкідливих звичок вона не має, що до «гугла» — саме за нашої пропрозицією зробили ряд обстежень… — на всі види гепатитів, «віл» і т.д онкології на «КТ» теж не виявили) Що далі ніхто не говорить… Жбурляють від одного специаліста, до іншого і ніхно не бере на себе відповідальність, щоб по яким-небудь припущенням рухатись якось далі… Чи дали-б вже направлення кудись і… Виявляється, що ніякої довіри, та віри нема… Залишається, як то ви кажете — «ГУГЛ»… Я вас не здивую, що в вашій профессії дуже популярна фрази : А ЩО-Ж ВИ ДОСЕДІЛИСЬ…, ЯКБИ-Ж ТРОШКІ РАНІШЕ І Т.Д…. А як в 2013 році, у мого юного хлопчика, сина, — ніяк не могли виявити апендицит… з яким він пролежав декілька днів в інфекції, а потім бігом в ночі на операційний стіл з перетонітом — як вспоминаю — ЖАХ ОХОПЛЮЄ!!! Та думаю, що, як не я там репетувала ???, вони, ще хотіли дати йому обезболювальне, та зранку зробити «УЗІ»!!!… А тоді казали — :»Як вчасно ми встигли… Та зізнавались, як-би не ви настояли… Це все без детального описання, а так суцільний — ЖАХ… СИДІЛА БІЛЯ НЬОГО І В ДЕНЬ І ВНОЧІ ПІСЛЯ РЕАНІМАЦІЇ… А зара в 22 роки весь живіт в шрамах від дринажів… Так це тільки моя біль, тільки моєї сім»ї … ТАК, ЯК ЩО ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПАЦИЕНТІВ ???

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції