По мнению замминистра МОЗ в Украине слишком большая сеть больниц, которые не используются в полной мере. Именно это стало причиной оптимизации.
«Мережа лікарень в Україні є дуже великою. В Європі ми знаходимося на другому місті за кількістю лікарняних ліжок на одну людину, але це не ефективно. Мережа стаціонару не надає людям якісні послуги. На жаль, в Україні є велика кількість лікарень, які тільки називаються лікарнями», — считает Ковтонюк.
Отметим, что при этом больницы действительно начинают потихоньку закрывать. Но не руками МОЗ. Руководство городов и областей сами определяют, насколько выгодно им содержать то или иное медицинское учреждение. Например, в Тернополе недавно закрыли ожоговый центр из-за больших расходов. В Харькове повсеместно продолжаются перепрофилирование больниц. Люди пока не получили новой работы.
В свою очередь Ковтонюк заявляет, что госпитальный округ позволит в одном месте держать самых нужных специалистов, а значит люди будут получать более качественную медпомощь.
«Лікарня або відділення, де приймається менше 400 пологів, — є небезпечними для пацієнта. Пологи – це одна з найбільш пріоритетних, скажемо так, медичних послуг. По ній завжди можна оцінювати якість мережі лікарень. Нам потрібно, щоб в годинній доступності була послуга звичайних базових фізіологічних пологів, і в двогодинній — якісна послуга при ускладнених пологах. Тобто нам потрібен вузький фахівець, наприклад, неонатолог, який може виходжувати недоношену дитинку, або якісний акушер, який може прийняти ускладнені пологи»,- говорит замминистра.
Комментировать