Інтерв'ю спеціаліста Новини

Ковтонюк: Зарплата лікаря залежить від головного лікаря та місцевої влади

Ковтонюк, платні медарслуги_Медпросвита

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що рішення про збільшення зарплати приймає головний лікар, а обирає головного лікаря місцева влада.

Саме від рішень цих людей залежить в яких умовах та на яку зарплатню будуть працювати медичні працівники в тому чи іншому закладі.

“Дані вказують, що заклади, які подолали межу в 50% декларацій (від максимально можливих), вже отримують до двох разів більше фінансування на місяць. Ця «грошова подушка» дозволяє піднімати зарплати медикам”, — говорить Павло Ковтонюк.

В той же час, за словами Павла Ковтонюка, не всі користуються «грошовою подушкою» ефективно. Фінансове планування залежить від головного лікаря, який поступово перетворюється на менеджера, який має ефективно користуватись ресурсами медзакладу, для того щоб заклад існував та якісно надавав медичні послуги.

Як поставити запитання європейському знавцю глютензалежних захворювань професору Крису Малдеру напряму та вступити в обговорення?

Тому важлива і кадрова політика з боку місцевої влади. Вони повинні приймати на роботу ефективних головних лікарів, які можуть керувати великим штатом та не будуть забувати про фінансову мотивацію.

Таким чином, якщо всі ланки галузі працюватимуть ефективно, лікарі можуть розраховувати, що за короткий час зарплатня лікарів первинної ланки зросте втричі.

Супрун розповіла, що повинен робити лікар первинки

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції