Новини

Ковтонюк: З середини 2019 року медзаклади самостійно платитимуть за використання МІС

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

Останні два роки, за словами заступника міністра Ковтонюка, розробники МІС працювали безкоштовно – в наступному році за їх послуги медзаклади повинні будуть платити.

«Платність розпочнеться з середини 2019 року. Плата не буде високою. Якщо вона буде високою, ви зможете поміняти МІС. Є з чого вибрати, конкуренція зіб’є вам ціну», — заявляє Павло Ковтонюк.

Фактично останні два роки розробники МІС виступали в якості інвесторів у розвиток електронної системи охорони здоров’я України. Тепер на вибір існує одразу 14 медичних інформаційних систем, але й самі розробники чекають на повернення своїх інвестицій.

«У нас в середині 2017 року була домовленість із бізнесом, з виробниками цих МІС, що два роки вони працюватимуть безкоштовно. Зараз можна обрати з 14 програм, тобто бізнес інвестував два роки, зараз прийшов час платити», — зазначив заступник міністра.

Окремо він також повідомив про подальшу комп’ютерізацію медичних установ первинної ланки. Якщо до кінця 2018 року від керівництв медичних установ вимагали один комп’ютер на заклад, щоб розпочати реєструвати декларації, то з наступного року кожен кабінет лікаря первинки має бути обладнаний сучасним комп’ютером з доступом до мережі Інтернет.

У 2019 МОЗ зосередиться на реформуванні екстреної медичної допомоги

«Коли ми сказали, що для підписання договору з НСЗУ потрібен комп’ютер, виявилося, що вся країна одразу виявилася з комп’ютерами, за кілька місяців. Тепер ми ставимо завдання, щоб кожен кабінет лікаря був з комп’ютером. Я думаю, це завдання реальне. Достатньо невеликого ноутбука, — це сімейна медицина», — заявляє заступник міністра охорони здоров’я.

МОЗ: В аптеки буде доставлено 350 тисяч доз вакцини проти грипу

Комментировать

Нажмите для комментария