Новини

Ковтонюк: З 2020 року за лікування інсультів медзаклади отримуватимуть кошти за збільшеним тарифом

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

Згідно з офіційним повідомленням заступника міністра охорони здоров’я, лікування інсульту вже включено до гарантованого пакету медичних послуг із збільшенним тарифом.

«Лікування інсультів та інфарктів буде оплачуватися за підвищеним тарифом у тих медичних закладах, які відповідатимуть підвищеному стандарту надання таких послуг. Це один з пріоритетів програми медичних гарантій у 2020 році. Це допоможе закладам розвивати ці напрямки», — розказав в ході «Літнього саміту з інсульту: гарячі теми – 2019»  Павло Ковтонюк.

Також одним з головних завдань медичної реформи у 2020 році стане створення сучасних інсульт них центрів для лікування інсультів за європейськими стандартами. Вже відомо, що такі центри будуть створюватись в усіх регіонах України, а екстрена медична допомога направлятиме пацієнтів саме туди, для збільшення шансів на виживання.

Первинна ланка отримає ще 1 мільярд гривен від Кабміну через високий темп підписання декларацій

«До гарантованого пакету увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога. Первинна допомога уже працює за новою моделлю. Зараз МОЗ України та Національна служба здоров’я працюють над цілим пакетом нормативних актів, що стосуються принципів фінансування інших видів медичних послуг», — пояснює заступник міністра охорони здоров’я.

Ковтонюк: Фінансування системи охорони здоров’я України з 2020 року буде суттєво збільшено

Зазначимо, що перший гарантований пакет медичних послуг керівництво МОЗ має представити Верховній Раді вже восени цього року, а з 2020 року він має запрацювати на первинній і вторинній ланках. В рамках цього пакету пацієнти будуть отримувати медичні послуги безоплатно, за рахунок державних коштів, які НСЗУ сплачуватиме медзакладам.

НСЗУ: Перелік безкоштовних та платних медичних послуг з 2020 року

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook