Новини

Ковтонюк: «У лікарів є ще час навчитися працювати у нових умовах

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

Заступник міністра Павло Ковтонюк повідомив, що не слід очікувати кардинальних змін раніше 2020 році, поки не запрацює первинка.

Перші новини про введення гарантованого та платного пакетів медичних послуг, після того, як була введена офіційна формула розрахунку тарифів з підтвердженням Кабінету Міністрів, слід очікувати не раніше наступного року.

«Пакет медичних послуг у повній мірі почне працювати лише з 2020 року. І в ньому буде все, що життєво потрібно людині. Якщо їй при її захворюванні потрібен якийсь аналіз чи процедура, це однозначно буде  оплачуватися державою. Два роки пакет гарантованих послуг буде уточнюватися та формуватися», — коментує заступник міністра.

У 2018 році, як вже неодноразово повідомлялось, увага Міністерства буде прикута до первинки. Від успіху введення реформи на цій ланці будуть залежити подальші зміни, які були започатковані прийнятим 19 жовтня законопроектом №6327.  В той же час, Павло Ковтонюк впевнений, що  медики вже зараз повинні готуватись до роботи в нових умовах.

«У лікарів є ще час навчитися працювати у нових умовах. У первинній медицині – це рік, у спеціалістів два — три роки. У цьому немає нічого складного», — вважає заступник міністра.

Ковтонюк: Без електронного реєстру пацієнтів реформи не розпочнуть

Окремо Ковтонюк нагадав, що зміни в роботі швидкої допомоги також будуть вноситись поступово. Наприклад, міф про те, що швидка не приїздитиме на виклики, навіть якщо у людини інфаркт, постійно виникають. Навіть при тому, що в Міністерстві офіційно повідомили, що саме на такі виклики бригада швидкої приїздитиме в першу чергу.

Комментировать

Нажмите для комментария