Новини

Ковтонюк: Сімейний лікар існує, щоб відповідати на прості питання

Медреформа_врач_вешает_табличку_медпросвіта

Продовжуючи тему необхідності сімейних лікарів, заступник міністра Павло Ковтонюк зауважив, що сімейні лікарі повинні бути комфортними для пацієнтів та відповідати їх вимогам.

«Якщо у вас щось болить, ми звертаємось до Google або до аптекаря, бо в нас є прості питання, на які нам необхідно отримати прості відповіді. Ось для цього сімейний лікарі і існує. Він добре знає людину і може надати такі відповіді. Тому його можна просто обрати шляхом довіри – подобається вам, комфортно з ним, відповідає на ваші запити, значить, можна спокійно його обирати»,  — каже заступник міністра.

МОЗ розраховує, що пацієнти обиратимуть найближчих територіально до них лікарів

Відзначимо, що вже з наступного року пацієнти почнуть масово обирати для себе сімейних лікарів. За кожного пацієнта лікар отримуватиме в середньому 370 гривень на місяць, а максимальна кількість пацієнтів, яких він може обслуговувати становитиме 2000 чоловік. При цьому вже з наступного року планується ввести нову систему фінансування. Лікарі первинної ланки отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів.

Польща відміняє додаткову атестацію для українських медиків або «нас нікому буде лікувати»!

«Це не вузькоспеціалізований лікар, з яким не обов’язково повинно бути комфортно, але він повинен мати певний рівень знань. І тут виникає питання ліцензування, який ми будемо вирішувати», — пояснив Павло Ковтонюк.

Комментировать

Нажмите для комментария