Новини

П. Ковтонюк: З 1 січня нічого страшного не станеться

Напередодні Нового року, в МОз нагадали, що з 1 січня розпочнуться серйозні та конкретні кроки з реформування галузі, тому розслаблятися в наступному році буде ніколи.
Детальніше про це — Павло Ковтонюк:

Дільничні терапевти з 1 січня будуть, і послуги вони надаватимуть. Кожен крок реформи ми будемо ретельно готувати, і українці чітко знатимуть, якого числа потрібно буде піти та укласти договори. З 1 січня нічого страшного не станеться, це стосується і лікарів.

На нове держфінансування ми будемо переходити з середини року, тому до того часу ми будемо відкривати можливість йти та укладати угоди. Це не буде схоже на черги, просто при візиті до лікаря вам запропонують це зробити, це буде нескладно і не займе багато часу.

Хочу наголосити, що пацієнту немає про що хвилюватися, тому що гроші за них і так йдуть у лікарні. Просто йдуть вони у неправильний спосіб, тобто розподіляються доволі неефективним чином: по місцю реєстрації й на підставі централізованих нормативів, а не на підставі того, скільки реально пацієнтів і куди прийшло. Відчує зміни лікар, тому що кошти підуть до нього відповідно до того, скільки людей до лікаря приходить. Що стосується пацієнтів, вони відчують необхідність реєструватися у лікаря і, відповідно, відчують, що до них більше уваги, тому що лікарі стануть більш зацікавленими в пацієнтах.

До лікарів нововведення дійдуть трохи раніше, але той самий принцип, що й із пацієнтами. Ми будемо максимально готувати лікарів до такого переходу.

Перелік кроків, які потрібно зробити, не є дуже великий. Вони зможуть працювати в поліклініках, де працюють, якщо мають таке бажання. І не потрібно буде отримувати якісь ліцензії. Із нового, що їм потрібно буде зробити, це обов’язково мати електронні цифрові підписи і вміти користуватися комп’ютером, тому що ми плануємо працювати з електронним реєстром пацієнтів, і реєструвати пацієнтів потрібно буде лише в електронному вигляді. Це вимога, яку ми хочемо запровадити. У всьому іншому якоїсь паперової тяганини не буде. Тому що нашим гаслом є спрощення роботи лікаря, а не ускладнення».

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook