Платний пакет медичних послуг може бути достатньо широким. Все залежить від можливостей бюджету та розповсюдженості тих чи інших захворювань. Безкоштовним все не буде!
В першу чергу в Міністерстві зазначають, що на розробку платного пакету медичних послуг знадобиться що найменше один рік. Впродовж 2018 року він буде формуватись, а запускати його будуть вже в 2020 році, коли закінчиться перехідний період за реформою медицини в Україні.
«Перелік платних медичних послуг буде сформований протягом 2018 року. Як тільки у нас будуть перші його проекти, ми будемо його обговорювати. Ми в законі перш за все ввели це поняття. В нас немає загальної обіцянки, що медицина буде безкоштовна. До 2020 року у нас є перехідний період, коли ми можемо технічно вийти на цей список», — розповідає заступник міністра.
Були пацієнтами, а стали клієнтами. Були лікарі, а стали обслуговуючим персоналом
Також Ковтонюк заявляє, що робота по платному пакету медичних послуг ведуться вже останні півроку. В МОЗі намагаються зрозуміти, які саме медичні послуги дійсно необхідні людям на постійній основі та які потраплять у перелік безкоштовних послуг, а які надаються не так часто та будуть відправлені в платний перелік.
«Це будуть і економічні принципи, і медичні, і так само принципи пріоритетів з точки зору населення. Ми будемо проводити опитування людей та запитувати, які послуги вони вважають пріоритетними, які, на їх думку, повинні покриватися державою. Це буде обговорюватися з населенням, з фахівцями-економістами та фахівцями-медиками», — заявляє Ковтонюк.
Ковтонюк: Можливо не зможемо оплатити всі послуги, але заплатимо їх чесно
Втім, вже зараз відомо, що кожна медична послуга яка буде надаватись без направлення сімейного лікаря, буде на 100 процентів оплачуватись власними коштами пацієнтів. Тарифи на цей час прораховуються.
Комментировать