Новини

Пояснення МОЗ: Погано обладнанні та малозавантажені медзаклади змінюватимуть профіль

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта
Всі медичні заклади конкуруватимуть між собою. Слабкі будуть перепрофільовані у хоспіси

Всі медичні заклади конкуруватимуть між собою. Слабкі будуть перепрофільовані у хоспіси

Керівництво Міністерства охорони здоров’я вважає, що саме конкуренція дозволить виявити слабкі медичні установи, які для оптимізації витрат державних коштів буде рекомендовано перепрофілювати у реабілітаційні центри чи хоспіси. При цьому, Павло Ковтонюк запевняє, що скорочувати медичний персонал МОЗ не планує.

«Лікарні можуть стати підприємствами, які самостійно будуть розподіляти кошти. Будуть рахувати, які послуги надали пацієнтам та виставлятимуть рахунок державі. Як і раніше, медичними установами будуть володіти громади», — повідомляє заступник міністра.

Самостійно МОЗ не буде закривати чи перепрофільовувати медичні заклади. Через Національну службу здоров’я України та звіти лікарів через електронну систему охорони здоров’я eHealth буде відслідковуватись навантаження та надаватись фінансування в тій кількості, в якій заклад надав населенню медичних послуг. При цьому, витрати на комунальні послуги та підтримка життєздатності закладу буде на місцевій владі.

П. Ковтонюк: Реформа запрацює за півроку

Якщо за кошти, які заклад отримав за надані послуги, він не може себе забезпечити, а район не має достатніх коштів для сплати комунальних послуг за свій медзаклад, його буде рекомендовано перепрофілювати в менш фінансово-затратний формат медичної установи, а пацієнтів направити в більш ефективну та забезпечений медзаклад.

МОЗ: всім буде краще! Медреформа в дії

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook