Новини

П. Ковтонюк: На місцях підтримують нашу реформу!

Замміністра охорони здоров’я П. Ковтонюк заявив, що на місцях керівництво підтрумує реформу системи охорони здоров’я.

Так, з його слів, органи місцевої влади вважають за правильне відміну фінансування койко-міст.

Також Ковтонюк розповів, що місцева влада в більшості регіонгів віисловилась за подальше якнайшвидше впровадження автономізації медичних закладів і формування госпітальних округів.

«На моє переконання, місцеве самоврядування є головним стратегічним партнером в медичній реформі, оскільки міністерство має вплив лише на зміну національних правил гри. Але втілення реформ відбувається саме на рівні місцевого самоврядування. Якщо у нас буде підтримка і розуміння з їхнього боку, тоді все вийде», — вважає Ковтонюк.

Представники регіонів ініціювали також обговорення електронної охорони здоров’я та формування госпітальних округів.

«Всі визнають важливість запровадження електронної охорони здоров’я, і хочуть, щоб нова система фінансування відбувалась відразу через електронні засоби. Є запит від регіонів і багато хто робить локальні проекти по електронній охороні здоров’я», — розповів Павло Ковтонюк, додавши, що мери готові впроваджувати ці стратегії і очікують рішення на національному рівні.

Також замміністра відмітив, що головна роль в подальшому реформуванні медицини належить саме регіоональній владі.

«Найближчим часом ми надамо методику формування госпітальних округів, а на місцях плануватимуться і округи, і мережа навколо них. Адже вони знають що мають і як це краще організувати. Разом з тим, методика повинна бути єдина по всій країні. Вона буде затверджена Кабінетом міністрів вже найближчим часом», — пообіцяв заступник міністра.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook