Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, висловив свою думку щодо відомчої медицини та її майбутнього.
“У розвинених країнах, оскільки працює система національної страхової медицини, гроші йдуть не на утримання відомчих закладів, а за послуги. Коли хочуть покрити додаткові послуги для якоїсь категорії людей, наприклад, військових чи державних службовців, роблять окремі страхові програми. Тобто, кошти йдуть за людиною в певний заклад. А в Радянському Союзі був інший принцип: утримували окремі заклади, куди ці люди повинні були ходити” – зазначив Ковтонюк.
Також Ковтонюк додав, що в найближчому майбутньому ситуація в медицині зміниться кардинальним чином. Відомства будуть самостійно приймати рішення, стосовно того, чи хочуть вони продовжувати зі своїх бюджетів фінансувати медичні заклади.
“Нова економіка охорони здоров’я після реформи, коли ми перейдемо на принцип національного солідарного страхування, буде підштовхувати до інтеграції відомчих закладів у загальну мережу“– наголошує Павло Ковтонюк.
“Окремі відомства вже діють на випередження, наприклад, «Укрзалізниця», яка почала цей процес. Вони планують робити окремі програми для своїх працівників, але заклади утримувати не хочуть. І це правильний підхід.
Як тільки буде запроваджена страхова медицина у 2019 році, ці процеси підуть активніше. Відомства побачать, що неефективно утримувати лікарні, набагато вигідніше витрачати кошти на послугу” –прокоментував П.Ковтонюк
Комментировать