Новини

Ковтонюк: Можливо не зможемо оплатити всі послуги, але заплатимо їх чесно

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я відверто заявив, що не варто обіцяти людям багато безкоштовних медпослуг. Все повинно бути зважено.

«При впровадженні медреформи важливо не пообіцяти людям занадто багато безкоштовних послуг. І не встановити занадто низькі тарифи, щоб люди продовжували нести неформальні платежі», — заявляє заступник міністра Павло Ковтонюк.

План реформ. Лікарям платять тільки за послуги та пацієнтів, платний пакет медпослуг, договори з медичними закладами

Це важливе питання було піднято з однієї простої причини. Є ризик, що при впроваджені пакету гарантованих безкоштовних медичних послуг, тарифи будуть нижче за ринкові, а тому коштів, які отримує медичний заклад за надання тих послуг, просто не вистачить. В той же час, Ковтонюк сподівається, що вдасться збалансувати все, тим самим, припинити практику неформальних платежів.

Спочатку лікар надає послуги, потім звіт, лише потім — зарплатня

«Лікарня отримає по рука, якщо буде встановлено факт оплати пацієнтом послуг, які вже оплачені з бюджету по розрахованим тарифам. При цьому, тарифи повинні бути економічно обґрунтованими і достатньо високими, щоб покрити всі витрати клініки», — зауважив Ковтонюк.

Окремо треба відзначити, що неодноразово представники Міністерства охорони здоров’я та народний депутат та заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я, прихильниця урядової медреформи Ірина Сисоєнко вказували, що «Перелік гарантованих медичних послуг та лікарських засобів» буде складатись за реальними можливостями бюджету галузі.

З наступного року медичні послуги поділяться на платні та безкоштовні

Решта медичних послуг, які не зможуть оплачуватись державою, можуть бути забезпечені місцевими програмами, або за рахунок власних коштів пацієнта.

 

За матерілами Gazeta.ua

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook