Новини

Ковтонюк: Ми починаємо практику, коли державі називають цифри, а держава їх сплачує

Заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк та прем’єр-міністр Володимир Гройсман розповіли про зміни в медицині та про майбутні тарифи на медпослуги.

В першу чергу Павло Ковтонюк відмітив, що до страшилок, які будуть розпускати противники реформи в МОЗ готові і будуть за необхідністю надавати всі відповіді на них чисто та прозоро. В той же час пообіцяв, що зміни в галузі будуть орієнтовані саме на людей, як медиків, так і пацієнтів.

«Страшилок дуже багато. Я сприймаю це як знак якості. Тарифи на медичні послуги будуть. Але це тарифи для держави. Ми починаємо практику, коли державі називають цифри, а держава їх сплачує», — пояснює заступник міністра охорони здоров’я.

Гройсман: Освіта та медицина в 2018 році отримають фінансування в повному обсязі

Прем’єр, в свою чергу, наголошує, що відтепер фінансування йтиме саме на виконану роботу, на оплату вже наданих медичних послуг, а не просто для того, щоб та лікарня існувала. В цьому, на думку Володимира Гройсмана, і полягає цільове використання наданих державою коштів на охорону здоров’я в Україні.

«370 гривень на рік – плата сімейному лікарю, за яким буде записаний пацієнт. Лікар може мати до 2 тисяч пацієнтів. Це 740 тисяч гривень. Ці гроші тримає лікарня, вони підуть на зарплатню лікаря та утримання лікарні», — розповідає Гройсман.

Гройсман: «Звільняти лікарів, це – нісенітниця. Ми будемо робити з них кваліфікованих»

Нагадаємо, що для запуску медичної реформи ще потрібно створити Національну службу здоров’я України. За попередніми оцінками керівництва МОЗ, на це знадобиться ще 4-6 місяців. За цей же час медичні установи України пройдуть процедуру автономізації. Кожен заклад стане некомерційним комунальним підприємством, а потім підпише договір з НСЗУ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook