Новини

Ковтонюк: Методика розрахунку вартості послуг не потрібна на первинці

Ковтонюк_Медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк надав пояснення щодо запровадження тарифів на медичні послуги, терміни виконання та як це вплине на лікарів.

«Перше, що необхідно знати про цю методику, — ця методика для лікарень, вона буде працювати з 2020 року і на «первинці» не потрібна. Друге – це не методика цін, це методика розрахунку витрат, собівартості, яка дозволяє з’ясувати, скільки ми витрачаємо при наданні тієї чи іншої медичної послуги, щоб зробити наступний крок і відповісти, якою буде ціна», — повідомив Павло Ковтонюк.

Тарифи слід очікувати приблизно в 2020 році. За словами заступника міністра, розроблювати ціни на медичні послуги МОЗ буде сумісно з Мінфіном. Після цього, готовий план подаватиметься до Кабінету Міністрів, який вирішить, чи передавати в цьому вигляді тарифи на розгляд у Верховній Раді чи ні.

При цьому, вже сьогодні в Полтавській області діє пілотний проект по роботі з тарифами на медичні послуги. Це необхідно для вирахування всіх технічних проблем по запровадженню нової системі фінансування.

Ковтонюк: «У лікарів є ще час навчитися працювати у нових умовах

«Якщо собівартість роздута, якщо в неї закладено багато зайвих складових і її можна зменшити, тоді тариф може бути встановлений менше собівартості, щоб всі лікарні стали більш економічними», — вважає заступник міністра.

Кабмін призначив виконавчого директора ГО «Пацієнти України» Стефанішину заступником Супрун

Комментировать

Нажмите для комментария