Новини

Ковтонюк: Фінансування системи охорони здоров’я України з 2020 року буде суттєво збільшено

Ковтонюк_Медпросвіта

За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, фінансування галузі буде суттєво збільшено, що прямо вплине на розмір зарплат медиків та рівень якості медпослуг для населення.

Окрім збільшенного фінансування, в рамках медичної реформи, державні кошті будуть більш ефективно використовуватись. Гроші будуть направлятись в ті медичні заклади, де дійсно надають медичні послуги населенню. Скільки послуг надали – стільки коштів і отримали. Таким чином, медичні працівники таких закладів можуть розраховувати на суттєве збільшення власного доходу.

«Фінансування буде збільшено і збільшено достатньо вагомо. Сподіваюсь, держбюджет буде прийнято вчасно і в необхідному обсязі, щоб програма державних медичних гарантій успішно запрацювала. Не секрет, що без грошей реформу в лікарнях запускати неможливо. Сподіваюсь, що новий парламент і Кабінет міністрів підтримає бюджет і програму ДМГ вчасно», — коментує план МОЗ на 2020 рік заступник міністра.

За словами Ковтонюка, всі зміни до бюджету на 2020 рік вже опрацьовані з Міністерством фінансів. Таким чином, якщо нова влада не буде вносити суттєвих змін в реформу, все дійсно зможе запрацювати.

В 2020 році лікарні будуть надавати медичні послуг за новою системою фінансування по наступним направленням: первинна допомога, спеціалізована амбулаторна допомога, стаціонарна допомога, екстрена допомога, паліативна допомога та реабілітація.

Гройсман та МОЗ не впорались: Безкоштовна діагностика не запрацювала

Більше того, з 2020 року мають розпочати перехід до цієї ж моделі фінансування і спеціалізований сектор медичної допомоги. Орієнтовно, за три роки, всі медзаклади Національної академії медичних наук України та ряд закладів ДУС будуть авнотомізовані та підпишуть договір з НСЗУ на загальних умовах.

Окремо заступник міністра охорони здоров’я прокоментував рішення поки не запускати в роботу програму «Безкоштовна діагностика».

«Ми запланували цей пілотний проект на 2019 рік, але поки вирішили не запускати його. Працюємо. В будь-якому випадку, послуги амбулаторної медичної допомоги і діагности увійдуть в пакет ДМГ і запрацюють з 1 січня 2020 року», — переконаний Павло Ковтонюк.

НСЗУ: Перелік безкоштовних та платних медичних послуг з 2020 року

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції