Новини

Ковтонюк: «Чи варто очікувати якісних та безпечних послуг від хірурга, який здійснює лише кілька серйозних операційних втручань на місяць?»

Павло Ковтонюк высловив своє занепокоєння стосовно поступової втрати кваліфікації лікарів, які працюють в умовах недостатньої професійної завантаженості.

 «Навантаження на одного спеціаліста в нашій лікарні – понад 200 хворих, а в сусідніх районах лікарі приймають тільки 50 пацієнтів. А зарплатню ж отримують однакову. Це несправедливо», — говорить мер Балти, що на Одещині, Сергій Мазур.

Ковтонюк також доповнив, що вся проблема в тому, що для спеціалізованих лікарів в райцентрах не створені умови праці, для того щоб вони постійно практикували своє вміння, лишень відсутність сучасного технічного оснащення повертає ситуацію в русло регресу, та й кількість пацієнтів на одного лікаря дається в знаки.

«Чи варто очікувати якісних та безпечних послуг від хірурга, який здійснює — це у кращому випадку! — лише кілька серйозних операційних втручань на місяць?» — запитує Ковтонюк.

Заступник міністра охорони здоров’я вважає, що створення госпітальних округів вирішить проблему з так званими «зайвими» лікарнями. А зрозуміти наскільки ситуація з «зайвими» лікарнями є масштабною, Ковтонюк пропоную лишень проаналізувати ситуацію в Вінницькій обл.

«Візьмімо, приміром, Вінницьку область: ось тут відділення, де приймають лише 160 пологів на рік, у сусідньому місті — 200, тут — 260. Чи оснащені вони необхідним обладнанням, щоб врятувати дитину? Ні. Чи не втрачає кваліфікацію бригада акушерів, яка приймає одне немовля через день? У Великій Британії немає пологового будинку, де приймають менше 2000 пологів на рік, в Португалії — менше півтори тисячі, в Польщі — менше тисячі. Наша вимога до пологових відділень ґрунтується на рекомендаціях ВООЗ — завантаженість не менше 400 дітей на рік. Менше — не лише нераціонально, а й небезпечно».

На жаль статистика даної області є типовою для всієї України. Реформатори МОЗ вважають, що тільки створення  госпітальних округів, допоможе зламати стару недієву систему і подарувати мешканцям маленьких міст та селищ гарантований доступ до якісних медичних послуг.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook