Вибір редакції Новини

Ковтонюк: Без електронного реєстру пацієнтів реформи не розпочнуть

Ковтонюк, платні медарслуги_Медпросвита

Міністерство охорони здоров’я бачить у реєстрі пацієнтів вирішення такої проблеми для України, як «мертві душі». Фінансування йтиме тільки для тих, хто реально піде до лікаря.

В МОЗ переконані, що протягом десятиліть фінансування стін та койко-місць йшло з урахуванням тих, кого вже багато років могло не бути серед живих. Тим паче, що перепис населення в Україні останній раз проводили ще в 2001 році. Завдяки цим змінам звільнені кошти зможуть піти на збільшення заробітних плат для медиків та покращення умов надання медпослуг.

Офіційної дати початку реформи в Міністерстві поки ще не знають. Наразі готуються необхідні документи, нормативні акти та очікується вступ в силу прийнятих у Верховній Раді законопроектів по медреформі.

Які переваги отримає медичний заклад після автономізації? Пояснення МОЗ України

«У кінці грудня дату скажемо офіційно на Кабміні. Зараз ми ще ведемо консультації, уточнюємо план», — розповідає заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Реєстр пацієнтів, який буде працювати завдяки запуску електронної системи eHealth, стане одним з основних інструментів Національної служби здоров’я України. Він дозволить чесно та точно розподіляти фінансування, яке розходитиметься з державного бюджету по медичним закладам України або одразу до лікарів фізичних осіб-підприємців. Через цю ж систему йтимуть звіти від лікарів.

МОЗ стимулюватиме перекваліфікацію лікарів-спеціалістів у сімейних лікарів

Комментировать

Нажмите для комментария