Новини

Ковтонюк: 45% українців вже підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що в системі eHealth вже зареєстровано 18,9 мільйонів декларацій.

Одразу необхідно зазначити, що за очікуваннями МОЗ на початку підписної кампанії, декларації мало підписати приблизно25-30 відсотків населення. В той же час, фактично темпи підписання декларацій не падали, що вже дозволило оновленній первинній ланці вийти на показник у 18,9 мільйонів підписаних декларацій.

При цьому, далеко не всюди українці активно шукають собі сімейного лікаря. За словами заступника міністра, наприклад Київ абсолютний аутсайдер – 1,149 мільйонів підписаних декларацій, що в середньому менше ніж в будь-якому іншому регіоні України станом на жовтень 2018 року.

Ковтонюк: З середини 2019 року медзаклади самостійно платитимуть за використання МІС

Цікаво, що серед лідерів з підписання декларацій фактично відсутні великі міста. Виключенням стала лише Вінниця, де зараз свого лікаря обрали вже 65 відсотків населення.

У МОЗ наводять приклад міст-лідерів реформи первинної ланки: Червоноград (Львівська обл.). Овруч (Житомирська обл.) декларації підписали 68% жителів, у Вінниці та Покровську (Донецька обл.) — по 65%, у Новоград-Волинському (Житомирська обл.) — 63%, Нікополі (Дніпропетровська обл.) і Первомайську (Миколаївська обл.) — по 61%.

У МОЗ повідомили про незначне зростання кількості хворих на кір за останній тиждень

Комментировать

Нажмите для комментария