Тестування нового порядку роботи центрів транспланткоординації відбулося в Ковельській центральній районній лікарні.
Новий порядок роботи центрів транспланткоординації розробляється на виконання Закону “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині”.
Тестування відбулося на прикладі організації посмертної трансплантації серця та двох нирок від нерідного донора. У Ковельській лікарні були проведені діагностика смерті головного мозку, вилучення органів від пацієнта з тяжкою відкритою черепно-мозковою травмою, а також трансплантація серця та однієї нирки. Другу нирку перевезли до Києва у Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України.
Це тестування потрібне, щоб зрозуміти порядок взаємодії між фахівцями різних клінік. Це важливий етап для організації системи трансплантації в Україні, який дозволяє розробити реально працюючий порядок взаємодії між лікарнями та їх центрами транспланткоординації.
Міністр охорони здоров’я розповіла коли зміняться зарплати медпрацівників у лікарнях
«Команда Міністерства охорони здоров’я України з відчуттям глибокої поваги дякує людині, яка після своєї смерті врятувала три життя, ставши донором органів. Ми висловлюємо щирі співчуття його родині та дякуємо за надану згоду на посмертне донорство. Напрацювання відповідної правової бази та її апробація на практиці – це ключ до успіху і реального запровадження системи трансплантації в Україні. Адже лише за умови наявності прозорих та зрозумілих правил трансплантацію можна максимально наблизити до людей, щоб вона стала доступною у кожній області та з мінімальними чергами», — коментує подію заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль.
Ці трансплантації стали можливими завдяки злагодженій роботі команди Ковельської центральної районної лікарні та її головного лікаря Олега Самчука, команді Інституту серця МОЗ України та її керівнику Борису Тодурову, команді директору Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України та її керівнику Олександру Усенко, а також команді Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України та в.о. її керівника Сергію Паляниці.
МОЗ: На початку наступного року запрацює комплексна система трансплантації
Нагадаємо, що у листопаді в Ковельській районній лікарні вперше провели трансплантацію нирки від неродинного донора.
20 грудня Верховна Рада України проголосувала зміни до Закону “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині”, які відтерміновують обов’язкове використання Єдиної державної інформаційної системи трансплантації до 1 січня 2021 року. Це рішення дозволить не заблокувати проведення трансплантацій з початку 2020 року.
18 грудня Кабінет Міністрів затвердив перелік послуг з трансплантації, які вже наступного року зможуть надавати лікарні, що є учасниками пілотного проєкту.
В Україні доступні останні міжнародні практики лікування алергії
Комментировать