Новини

Координаційна група міжнародних експертів аналізує спроможність України відповідати глобальній стратегії безпеки здоров’я

Метою оціночної місії є аналіз статусу та успіхів країни у досягненні цілей у межах глобальної стратегії безпеки здоров’я. Зовнішня оцінка країн носить добровільний характер і проводиться в кожній країні принаймні двічі: спочатку з метою визначення базових показників і повторно з метою оцінки досягнутих успіхів. Нині в Україні триває перший етап.

«Місія із оцінки спроможності, зокрема, нашої системи епідеміологічного нагляду надзвичайно вчасна, оскільки нині відбувається трансформація органів, які задіяні у її функціонуванні. За участі міжнародних експертів ми хочемо проаналізувати систему, яку маємо, та плани на майбутнє», – зазначає Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби.

Учасники заслуховують українських фахівців. Відповіді на запитання технічного характеру допомагають експертам визначити відповідну кількість балів за шкалою оцінки.

Про важливі проблеми нагляду повідомив у своїй доповіді Роман Родина, заступник директора — завідувач відділу дослідження фізичних та хімічних факторів київського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби. Мова йде про відсутність єдиної взаємопов’язаної електронної системи реєстрації та обліку інфекційних захворювань у режимі реального часу, нестачу кадрових ресурсів, недофінансування та потребу в актуалізації  нормативної бази.

Показники оцінки базуються на 11 пакетах заходів, епіднагляд є однією із складових глобальної стратегії. Рівень спроможностей визначається за шкалою від 1 до 5 балів (де 1 вказує, що реалізація стратегії не відбулася, а 5 вказує, що реалізація мала місце, була проаналізована та апробована, і що країна має значні можливості з точки зору досягнення певного показника). По кожному показнику країна отримує один бал залежно від її поточного рівня спроможностей. Більшість заходів носять описовий і якісний характер, проте деякі потребують документального підтвердження. Документація та відповіді аналізуються експертами.

Місія працюватиме в Україні до кінця тижня. У підсумковому звіті міжнародних експертів будуть відображені бальні результати та описовий аналіз реальних можливостей і проблем країни, які стануть дорожньою картою для вдосконалення системи.

Глобальна стратегія безпеки здоров’я  — це узгоджений інструмент зовнішньої оцінки, розроблений шляхом співпраці міжнародних організацій У межах місії фахівці оцінять спроможність Української системи охорони здоров’я з реалізації профілактичних заходів. Темами для детального розгляду є резистентність до протимікробних препаратів, зоонозні інфекції, поширені, як серед тварин, так і людей, біобезпека та біозахист, імунізація. Значна увага приділяється можливостям країни  виконувати заходи із виявлення спалахів інфекційних хвороб. Розглядається національна лабораторна мережа, епідеміологічний нагляд в режимі реального часу, система звітності (інформування), розвиток кадрового потенціалу, заходи з реагування

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook