Новини

Конституційний Суд відкрив провадження щодо відповідності медреформи Конституції

Конституційний Суд_Медпросвіта

За поданням 59 народних депутатів Конституційний Суд України прийняв рішення відкрити провадження щодо медичної реформи.

«Ухвалою колегією відкрито конституційне провадження у справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати суду», — ідеться в офіційному повідомленні КС України.

Подання було направлене групою народних депутатів, яка складається переважно з екс-регіоналів. До її лав входять Ігор Шурма, Тетяна Бахтєєва, Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Нестор Шуфрич, Михайло та Дмитро Добкіна (наразі всі перебувають у складі «Опозиційного блоку»). Також до них приєднався позафракційний депутат Олег Мусій.

За цим поданням Конституційний Суд України має перевірити відповідність до Конституції закону про реформування системи охорони здоров’я №6327, який було прийнято Верховною Радо 19 жовтня 2017 року.

Парламентарі повідомляють, що оскаржують саме механізм, який запроваджує закон, що змінює пряме бюджетне фінансування закладів охорони здоров’я. Там, де медична допомога громадянам надавалася за кошти з державного бюджету, згідно з новим законом, передбачено лише часткову оплату медичних послуг. За словами нардепів, це не відповідає 22 і 49 статтям Конституції.

Також у поданні вказано, що відповідний закон не має конкретного та чіткого тлумачення.

Гройсман відповів, коли в Україні з’явиться Міністр охорони здоров’я

Зазначимо, що медична реформа вже частково стартувала. З 2 квітня 2018 року розпочалася підписна кампанія «Лікар для кожної родини», а вже з 1 липня 2018 року має запрацювати новий механізм фінансування «Гроші йдуть за пацієнтом».

Уляна Супрун повідомила про підписання 1 000 000 декларацій з лікарями

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook