Новини

Конституційний суд прийняв на розгляд представлення щодо відповідності медичної реформи Уляни Супрун на відповідність Конституції

Конституційний суд_Медпросвіта

Представлення 59 народних депутатів, які просять визнати реформу медицини неконституційною буде розглянуто найближчим часом Конституційним судом.

Мова йде про закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (№2168-VIII от 19 октября 2017 году), який був прийнятий у вигляді законопроекту №6327. Цей закон лобіював Кабінет Міністрів України та керівництво Міністерства охорони здоров’я більше року. При цьому, велика частина експертів впевнена, що він в першу чергу направлений на тотальну економію у галузі, а не покращення надання медичної допомоги для населення.

Представлення 59 народних депутатів було прийнято Конституційним судом 9 лютого. Станом на понеділок 12 лютого, у відповідному розділі сайту КС представлення було у статусі: «На розгляді в Конституційним судом України».

В представленні народних депутатів вказано, що закон не відповідає ряду статей Конституції України. Нібито закон вводить механізм, який змінює пряме бюджетне фінансування закладів охорони здоров’я, які надають безкоштовну медичну допомогу громадянам, на тільки часткову оплату медичних послуг зі сторони держави. Таким чином, на думку нардепів, порушуються статті 22 та 49 Конституції України.

Нагадаємо, що в Міністерстві охорони здоров’я впевнені, що ніяких порушень новий закон не вносить. Навпаки, зміни в галузі направлені на створенні прозорих умов, створення реального фінансування, яке буде направлено виключно на збільшення можливостей надання медичної допомоги населення та зарплатні медичних працівників, а не на збереження «стін» медичних установ.

В Одесі почала працювати зимова школа «Громадське здоров’я в Україні»

Окремо треба відзначити, що представляють звернення до Конституційного суду народні депутати від фракції «Опозиційний блок» Ігор Шурма, Тетяна Бахтєєва, Василій Німченко. Ці нардепи з самого початку виступали проти змін у галузі, та працювали в медицині на керівних посадах Центральної влади, в тому числі у Міністерстві охорони здоров’я при Ірині Богатирьовій, яка також намагалась ввести, частково, платні послуги у медицині.

Олег Мусій просить президента позбавити Супрун громадянства України

Нагадаємо, що ще після прийняття відповідного законопроекту про медичну реформу, ці ж нардепи, а також позафракційний Олег Мусій, який був свого часу Міністра охорони здоров’я, реєстрували постанову про відміну законопроекту №6327 про медреформу, але постанову не підтримала більшість нардепів під час голосування у Верховній Раді.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook