Новини

Маємо комплексно підходити до розвитку протезування та реабілітації – Олександр Комаріда під час зустрічі із Місією ВООЗ

Комплексний розвиток системи протезування

Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда провів нараду із керівником Бюро ВООЗ в Україні доктором Ярно Хабіхтом та Місією ВООЗ з підсилення швидкого доступу до протезування – ортезування в Україні. Основна мета заходу – комплексний розвиток системи протезування, що буде доступна всім пацієнтам, які цього потребують.

«Російське вторгнення прямо впливає на кількість людей, які потребують протезування. Їх кількість збільшується кожного дня, тому ми маємо швидко та якісно розвивати систему протезування та ортезування в Україні. У цьому питанні ми розраховуємо не лише на наші власні сили, а й на допомогу міжнародних партнерів, у першу чергу Місії ВООЗ з протезування, адже йдеться про комплексне розвʼязання питання» – наголосив Олександр Комаріда.

Наразі пріоритетами Міністерства охорони здоров’я є затвердження маршруту пацієнта, який потребує послуг з протезування та реабілітації.

Своєю чергою, Місія ВООЗ з підсилення швидкого доступу до протезування та ортезування працює над детальним оцінюванням стану надання відповідних послуг в Україні, зокрема перевіряє забезпеченість засобами мобільності.

Окрім того, фахівці ВООЗ працюють над розробкою стратегії реагування на надзвичайні ситуації щодо протезування-ортезування, надають технічну підтримку фахівцям МОЗ та Міністерства соціальної політики.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив зміни до постанови №410, відповідно до яких до Програми медичних гарантій включили нові пакети послуг. Зміни спрямовані на розвиток комплексного підходу до реабілітації, коли мультидисциплінарна команда фахівців працюватиме з пацієнтом протягом щонайменше трьох годин щодня. Постановою передбачено підвищення тарифу на реабілітацію у стаціонарних умовах фактично втричі – до 33 000 грн.

Комментировать

Нажмите для комментария