Новини

Компанію Johnson&Johnson американський суд штата Оклахоми оштрафував на $572 млн за «опіоїдну кризу»

Згідно з рішення судді штату Теда Бокмена, найбільша у світі компанія-виробник товарів для здоров’я має виплатити вказану суму через продаж знеболювальних, які викликали залежність.

«Збільшення кількості випадків опіоїдної залежності і смертності через передозування на фоні паралельного зростанню продажу опіоїдів в Оклахомі не було збігом», — переконаний суддя, та зазначив, що починаючи з 1994 року по 2006 рік продаж опіоїдів за рецептом збільшилась в чотири рази. В 2015 році мешканці штату отримали понад 326 мільйонів опіоїдних таблеток, а це в середньому по 10 таблеток на кожного дорослого.

«Johnson & Johnson» планує оскаржити вирок. У компанії заявили, що її маркетингова кампанія була заснована на наукових дослідженнях, а її знеболюючі – Duragesic і Nucynta – займали невелику частку ринку в штаті.

У Мелітополі зафіксовано випадок ботулізму через магазинну рибу

Цікаво, що прокуратура штату також висувала звинувачення ще двом великим фармкампаніям — Purdue Pharma і Teva. Але ті вирішили одразу виплатити штраф у розмірі 270 мільйонів доларів і 85 мільйонів відповідно, таким чином уникнувши судових справ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції