Новини

Комісія МОЗ перевірила умови зберігання поліомієлітної вакцини ОПВ на складах ДП «Укрвакцина»

Напередодні розвезення в регіони трьохвалентної переральної поліомієлітної вакцини «ОПВЕРО» виробництва Санофі Пастер (Франція), яка надійшла по лінії гуманітарної допомоги від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та використовуватиметься для проведення імунізації дітей в Україні, Комісія МОЗ України за участі представників МВС України перевірила дотримання умов «холодового ланцюга» при зберіганні цієї вакцини на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України.

До складу Комісії увійшли представники Міністерства охорони здоров’я, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», ДЗ «Український центр контролю захворювань МОЗ України», експерт з питань вакцинації Представництва ВООЗ в Україні, головний позаштатний епідеміолог МОЗ України та головний позаштатний дитячий інфекціоніст м. Києва.

За результатами перевірки підтверджено належність усіх норм зберігання, а також транспортування вакцини, про що складено відповідний акт. Зокрема, при перевірці зазначено, що за результатами листа ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль» та авіанакладної, вакцина «ОПВЕРО», яка надійшла по лінії гуманітарної допомоги від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у кількості 1,5 млн доз, транспортувалася зі складу виробника до складу ДП «Укрвакцина» з дотриманням умов «холодового ланцюга» і, враховуючи показники термодатчиків, порушення цих умов не зареєстровано. На складі ДП «Укрвакцина» з 21.05.2015 р. по 29.05.2015 р. ця вакцина зберігалася при температурі +2 — +8 °С. З 29.05.2015 р. і до сьогодні зазначена вакцина зберігається при температурі -22 °С, що підтверджується показниками вимірювальних приладів згідно листків температурного контролю.

Термоіндикатори, що знаходяться на кожному флаконі і які реагують на порушення температурного режиму, не змінені. Це підтверджує, що жоден флакон не зазнав температурних змін, які б спричинили пошкодження вакцини.

Комментировать

Нажмите для комментария