Новини

Комаровський: Українці не будуть раді справжній європейській медицині

Комаровский_Медпросвіта

Відомий медіа-педіатр Євген Комаровський вважає, що українці не розуміють, як насправді функціонує медична галузь у європейських країнах.

«Люди в Україні часто говорять: хочемо європейську медицину. Так от, для початку їм потрібно пояснити, що це таке – європейська медицина, щоб розвіяти ілюзії», — вважає Комаровський.

Першим прикладом, який наводить лікар, є робота «швидкої» допомоги. Він заявляє, що в європейських країнах «немислимо», щоб при високій температурі в дитини лікар прийшов додому за викликом. «Цілий лікар, та ще й з медсестрою! А ви йому 100 гривень дали і дивувалися, чому він незадоволений», — вважає педіатр.

Комаровський стверджує, що за роки незалежності України, повага до лікарів зникла, а сама професія втратила свою унікальність. Саме тому для населення ці зміни, коли лікар уже не матиме бігти до них за першим покликом, є великою проблемою.

Е. Комаровский: Общество требует трупов. И корь покажется сладкой ягодкой на тортике, когда придет дифтерия

«У кожної жінки є сережки або перстеник, але ж ніхто не думає, що десь там у Бельгії персональний ювелір робить їх особисто для неї. Механік не приїде до вас додому лагодити ваш автомобіль, він запросить вас на станцію техобслуговування. Але ми звикли, що лікар до нас приїжджає додому», — наводить аналогії Комаровський.

Доктор Комаровский: Для большинства украинцев МОЗ – это убийца

Повага і до лікаря, і до пацієнта – це основний принцип для європейської медицини, підкреслює відомий педіатр. «Є речі, на які я в європейській медицині молюся, – це гарантія якості ліків у аптеках, відсутність горезвісного «потерпи». Ніхто не буде робити людині боляче, якщо є можливість цього уникнути», — нагадує Комаровський.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook