Інтерв'ю спеціаліста Новини

Комаровський розповів про головні проблеми медицини та медреформи

Комаровский_Медпросвіта

Відомий педіатр Євген Комаровський вважає, що час для медичної реформи дійсно настав, але вона має вагомі недоліки і може навіть повернути «совкову медицину».

«З одного боку, кроки Супрун правильні та давно назрілі, але зовсім не підкріплені юридично, економічно та інформаційно. Всі прекрасно розуміють, що нинішня команда МОЗ – тимчасова, як і постать в.о. міністра», — вважає Комаровський.

На його думку, зараз система охорони здоров’я та МОЗ існують окремо від країни. Зміни в галузі, які запроваджуються реформою, потребують юридичного підкріплення. Більш того, реформа медицини може мати зворотну дію, а далі може з’явитися чиновник, який взагалі поверне «совкову медицину».

Комаровський повідомив, що для старту кампанії «Лікар для кожної родини» підготувалося занадто мало медичних закладів. В якості прикладу він навів ситуацію з власного життя: коли відомий педіатр прийшов до лікаря, якому довіряє, щоб укласти з ним декларацію, то з’ясував, що в нинішніх списках немає ані його поліклініки, ані прізвища самого лікаря.

Зміни в галузі: Нові кваліфікаційні іспити та скасування старої облікової документації

Якщо ж говорити про медицину загалом, то Комаровський жалкує, що лікарі досі не використовують міжнародні протоколи для лікування пацієнтів. Натомість вони говорять про необхідність впровадження локальних протоколів, які, на думку Комаровського, в більшості випадків не потрібні.

Заступник голови МОЗ Лінчевський: «Медичні університети в Україні слабкі»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції