Новини

Колодязну воду на постраждалих внаслідок повені територіях можна буде використовувати лише після перевірки або знезараження

Фахівці Держсанепідслужби Закарпатської області посилили лабораторний контроль за якістю води водних об’єктів на потерпілих внаслідок повені територіях. Зосередили основну увагу на санітарно-мікробіологічних дослідженнях.

«За подібної надзвичайної ситуації слід дотримуватися рекомендацій для попередження гострих кишкових інфекційних хвороб серед населення, — зазначає Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби України. — Перш за все загрозу становлять збудники інфекцій, пов’язані із водним фактором передачі. Тому контроль за якістю води важливий не лише під час повені, а й після спаду рівня води».

Зокрема, на територіях, постраждалих внаслідок повені, заборонено використання колодязної питної води у зв’язку з імовірним інтенсивним хімічним та мікробним забрудненням. Це стосується навіть господарських потреб. Тому рекомендовано забезпечити питне водопостачання привізною водою в ємностях для індивідуального та групового застосування і фасованою питною водою.

Нині триває ліквідація наслідків підтоплень окремих населених пунктів в басейнах гірських річок Закарпатської області. Як повідомляє ДСНС України, на сьогоднішній день підтопленими залишаються 37 дворогосподарств та 8 підвалів житлових будинків у Міжгірському та Рахівському районах. За попередніми підрахунками рятувальників, шкоди від води зазнали 315 дворогосподарств, в тому числі 144 житлових будинків у Міжгірському, Рахівському, Тячівському, Іршавському районах.

Жорсткий контроль за якістю води джерел централізованого водопостачання здійснюється і на територіях, що не підтоплені, але межують із підтопленими.  Особливої уваги фахівці Держсанепідслужби приділяють санітарно-мікробіологічним та паразитологічним показникам у пробах води. Територіальні заклади служби регіону здійснюють відбір проб води для лабораторних досліджень. Щоб знезаразити воду проводять санацію шахтних колодязів, зокрема і за допомогою дозуючих патронів.

У випадках, якщо три етапи санації (попередня дезінфекція, їх чистка, ремонт та заключна дезінфекція) колодязів (каптажів) не призведуть до поліпшення якості води, дозуючі патрони відсутні або їх застосування також не поліпшує якості води, використання води для питних потреб забороняється. На такому колодязі (каптажі) вивішується оголошення „Вода для пиття не придатна”. І нехтувати таким попередженням не варто, зазначають фахівці.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook