Загальна практика - сімейна медицина Новини

Коліки у малюка, причини виникнення та способи усунення.

Кишкові коліки у малюків

Коліки у малюка часто викликають у молодих батьків паніку.

Це цілком логічно, адже відразу тяжко зрозуміти що турбує дитину і як з цим впоратись, а крики малюка, плач, неспокій та безсонні ночі для всієї родини роблять своє діло. Головне — не панікувати та розібратись у цьому питанні, тим більше є багато способів допомогти малюку у такому випадку. Коліки — це тривалий і інтенсивний дитячий плач без вагомої на те причини, частіше всього його пов’язують з особливостями роботи кишечника новонародженого і з накопиченням у ньому газів.

Які існують причини виникнення та способи усунення?

Симптоми колік у малюка: 

Кишкові коліки зазвичай з’являються раптово – як під час їжі, так і після годування. Існує так зване “Правило трьох”: коліки починаються після трьох тижнів життя, тривають близько трьох годин в день та зустрічаються переважно у дітей перших трьох місяців життя.

  • Здуття живота
  • Приступи криків
  • Порушення сну немовляти
  • Сильне занепокоєння
  • Моторне збудження

 

Розвиток симптомів – майже блискавичний

 

Які можуть бути причини колік? 

Коліки зазвичай турбують 70% новонароджених, і в цьому, частіше за все немає нічого страшного. Звісно, бувають і паталогічні причини колік, проте в таких випадках з’являються й інші характерні симптоми, при появі яких краще одразу звернутися до педіатра.

Одною з причин колік вважають накопичення газів в кишечнику малюка, оскільки травна система ще не досконала. Під час годування, немовля заковтує гази, які, накопичуючись в кишечнику, викликають роздратування, малюк плаче і захвачує нову порцію повітря.

Також частою причиною колік є транзиторна лактазна недостатність. Це стан, коли у дитини в організмі в недостатній кількості виробляється фермент лактаза (необхідний для засвоєння материнського молока або лактозовмісних молочних сумішей). Таким чином лактоза (або «молочний цукор»), що міститься в материнському молоці або суміші не розщеплюється, а залишається в кишечнику і зброджується. В результаті бродіння виникають гази, які розпирають стінки кишечника, виникає біль, спазми. Можуть виникати не лише коліки, але й рідкий стілець, навіть зеленого кольору (оскільки там де відбувається бродіння починають розвиватись патогенні бактерії, що призводить до порушення мікрофлори).

Як полегшити симптоми колік?

Щоб допомогти малюку впоратись з коліками важливо не піддаватись паніці, подаруйте підтримку та батьківську любов і пам’ятайте, що ці приступи тимчасові.

Нижче наведено перелік порад, що рекомендуються при коліках у малюків:

  1. Тримайте дитину так, щоб голова була на вищому рівні, ніж животик і слідкуйте за тим щоб він повністю захопив губами основу соска грудей або соску від пляшечки, аби уникнути зайвого захвату повітря;
  2. Не допускайте переїдання.
  3. Робіть масаж животика. Тримайте стовпчиком після годування. Це сприяє прискоренню травлення і відходженню газів;
  4. Фізичний контакт (від «прогулянки» у мами чи тата на руках малюк точно не відмовиться);
  5. Водні процедури (тепла ванна розслабляє і знімає кишкові спазми);
  6. Прийом заспокійливого чаю (на основі фенхелю, ромашки);

Серед сучасних засобів від колік вам може допомогти Мамалак. Це універсальний засіб від колік, який усуває основну причину кольок, попереджує їх виникнення, за рахунок розщеплення лактози та попередження зброджування лактози молока. Він розщеплює молоко, дає можливість набирати вагу за рахунок розщеплення та всмоктування глюкози та галактози. 

Більше інформації про Мамалак шукайте на сайті  vorwartspharma.com

Матеріал підготовлено спільно з рекламодавцем.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції