До уваги Новини

Коли Чехію хвилює дефіцит кадрів у медицині – вони зовуть до себе українських спеціалістів

В зв’язку з дефіцитом медичних кадрів Чехія продовжує зазивати іноземних спеців на роботу, в першу чергу лікарів, медсестер, та IT-спеціалістів.

Працедавці Чехії дуже стурбовані відсутністю кваліфікованих кадрів в країні, про що повідомляє «Союз працедавців Чехії», та аналогічні об’єднання роботодавців. Так, надзвичайно критичною є відсутність медичних кадрів, переважно у регіонах Чехії.

Більшість кадрів, які залишаються в країні працюють у столиці – Празі. В регіонах, залишились в більшості лише сімейні лікарі передпенсійного віку. Вони змушені робити до останнього, щоб не залишити населення без медичної допомоги. Самі ж люди повідомляють (в сільській місцевості – ред.), що інколи доводиться їздити десятки кілометрів, щоб проконсультуватися зі спеціалістом.

Єдина служба, яка поки справляється з дефіцитом кадрів – це невідкладна допомога. Щоб кадри не розбіглися по більш розвинутих країнах Євросоюзу, Уряд значно підвищив їм заробітну плату.

Не вистачає також і середнього медичного персоналу. Через не зовсім офіційні кампанії працедавці вимушені зазивати кадри з України і вже на місці вирішують, як працевлаштувати людину, скільки їй платити за роботу та інші питання. Щоб якось покращити ситуацію, всі ці спілки працедавців нагадали чеському уряду про програму, яку вони хотіли запустити ще восени. Нагадуємо, що мова йде про запрошення на роботу по спрощеній процедурі.

Така сама ситуація складається і у IT секторі. Все більше кампаній вимушені користуватися послугами фрілансерів і все би нічого, та у більшості такі самозанняті люди не мають юридичниго оформлення, а тому треба шукати варіанти, як оплатити їх роботу – підписувати договір субпідрядника чи наймати на короткий термін. Та й самі фрілансери не дуже цього бажають, бо таким чином вони засвітять свій дохід, та будуть вимушені виплачувати з них податки.

Сама ж проблема у цій країні виникла після того, як почався всесвітня міграція спеціалістів. Німці до Канади та США, чехи до Німеччини, а спеціалісти пострадянських країн до чехів.

Вже зараз Серед півмільйона іноземців у Чехії, що мають право на тимчасове чи постійне проживання, українська громада нараховує понад 105 тисяч людей — це більше, ніж громадян сусідньої Словаччини, які працюють у Чехії.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції