Вибір редакції Стоматологія Територія пацієнта

Коли без імплантів не обійтися: як обрати імплант, показання і протипоказання, догляд за імплантом

Природа подарувала людині два бездоганних комплекти зубів, яких би мало вистачити на довге життя, але зуби, на жаль, втрачаються значно раніше. З віком проблеми втрати зубів зростають у геометричній прогресії: якщо в 17 років кожна десята людина не має одного зуба, то у віці 50 років середня цифра втрати зубів на одну людину складає від 5 до 15, що веде до значного погіршення якості життя. Втрачені зуби – це погана естетика і психологічна скутість, дефекти вимови, дискомфорт при жуванні і неможливість повноцінного харчування.  Окрім цього, зуби виконують ряд інших важливих функцій: підтримка анатомічної форми і краси обличчя і щелеп, утримання коренем кісток у здоровому щільному стані;  участь у формуванні правильної статури тіла, хребта і суглобів, і вплив на  нервову систему і психіку через нервові зв’язки, — відсутність зубів призводить до порушення усіх вищеперерахованих функцій. До того ж, при  відсутності зубного кореню, зуби, що залишилися, починають повільно рухатися і намагатися закрити порожню лунку, як наслідок, у людини виникає головний біль, дискомфорт у суглобах  щелеп, проблеми з настроєм, навіть проблеми з шийними хребцями.

Зубні імпланти – це найбільш природні замінники природніх зубів, вони мають будову здорового зуба і повністю інтегруються з кісткою, відсутність  відстані між імплантом і кісткою обумовлює відсутність люфта, тому імпланти не спричиняють жодного дискомфорта при жуванні, сміху і при будь-яких рухах щелеп. Виробник Global D винайшов успішну формулу для своїх імплантів In-Kone, що забезпечує поєднання надвисокої біологічної сумісності  імплантів з тілом людини і міцності матеріалів. Імпланти In-Kone компанії  Global D вироблені із сплаву медичного титану (Grade 5) піскоструйної обробки і подвійного анодного процесу SA, саме така формула забезпечує максимально швидкий період вживлення в щелепу і подальшу функціональність.

В імплантованому зубі важливо все: сам імплант, що є аналогом кореню, коробка — зовнішня поверхня, і абатмент — з’єднання коронки і імпланту. In-Konе використовує запатентовані конічні з’єднання, які дозволяють розташувати елементи конструкції максимально близько, що є дуже важливим для збереження кісткової тканини і щільного прилягання імпланту до щелепи.  А для покращення вживання в кістку, остеоінтеграції, виробником Global D створена тюльпаноподібна форма зубного абатменту, яка створює максимально сприятливі умови для оточення імпланту тканинами, судинами, зв’язками і нервами.

Показання до імплантації: відсутність одного зуба, відсутність декількох зубів, або відсутність всіх зубів. Бажано розуміти, що відсутність навіть одного зуба рано чи пізно потягне за собою ряд проблем, а втрата трьох і більше зубів  – це термінова ситуація, коли без імплантів не обійтися.

І в такому випадку перед пацієнтом виникає питання, як розібратися в розмаїтті імплантів і зробити правильний вибір. Без перебільшення, імплант обирається на все життя, тому і виробник, і матеріал мають бути надійними і підтверджувати свою якість довгою службою і відсутністю дискомфорту. Серед визнаних лідерів в світовій імплантології  — німецькі виробники класу VIP, сучасні швейцарські розробки, ізраїльські імпланти для різних рівнів складності і французький виробник надсучасних імплантів нового покоління, компанія Global D. Французькі імпланти, завдяки винайденій формулі, мають дуже високі показники остеоінтеграції, вони швидко і природньо зливаються з тканинами щелепи, сприяючи розвитку нервово-судинної мережі, що забезпечує комфортне і довге використання.

Що до протипоказань до імплантації, то вони наразі існують лише відносні, тобто тимчасові — ті, що можна виправити чи скорегувати, чи дочекатися завершення процесу. Раніше були абсолютні протипоказання, при яких методику імплантації не роздивлялися в принципі, це такі захворювання як цукровий діабет, онкологічні захворювання, пародонтоз

Відносні протипоказання зараз такі: вагітність і такі захворювання, як  активний гепатит або активний вірус імунодефіциту, загострення цукрового діабету з високими цифрами цукру крові, активна онкологія і стан одразу після променевої терапії,  аутоімунні хвороби в стадії загострення, гнійні процеси в ротовій порожнині, недостатня кількість кісткової тканини в щелепі, гострий парадонтоз. В таких випадках треба спочатку звернутися до профільного спеціаліста, вилікувати захворювання або перевести з гострого стану в максимально прийнятний, і підготувати всю систему до вдалої імплантації. Для оптимізації вживлення імпланту, контролю тканин і кістки навколо імплантів, спеціалісти компанії створили дві версії системи In-Kone: Promo i Universal — що дозволяє встановлювати імпланти в тканини будь-якої складності і щільності кістки, навіть ті, де раніше імплантація була фізично неможлива і значно зменшувати необхідність кісткової пластики.

Для того, щоб імпланти служили максимально довго, треба притримуватись певних правил і рекомендацій. Після імплантації вмикається відповідальність пацієнта. Перші три дні, як і після будь-якої операції, можливий невеликий біль і набряк в ділянці встановленого імплантату, пацієнту рекомендований режим спокою і обмеження розмов і рухів. Їсти можна одразу, але з певними правилами. Повернення до звичного повного раціону має відбуватися впродовж місяця: спочатку можна їсти лише м’яку їжу, як-то каші, овочеві пюре, парові м’які котлети, макарони, і до кінця місяця поступово приєднувати більш жорсткі продукти: сирі фрукти і овочі, м’ясо, горіхи. Другий дуже важливий аспект – треба жувати на два боки, щоб навантаження на імплантати розподілялося рівномірно, і звертати на це увагу, тому що часто до операції людина довгий час не мала зубів з одного боку і звикла користуватися лише здоровим боком. Третє – впродовж місяця, для профілактики відлому передніх протезів, неможна кусати передніми зубами, тому ортопедично ставиться конструкція, яка не дозволяє це зробити.

Наступний і дуже важливий пункт – гігієна порожнини рота після імплантації. Ідеальні зуби вимагають ідеальної чистоти, і на поверхню імпланта ні в якому разі не повинні потрапити патогенні мікроби.  Перший місяць достатньо звичайної дворазової чистки зубів з щіткою і пастою і полоскання водою після кожного прийому їжі,  особливу увагу треба приділяти міжзубним контактним пунктам, користуючись зубною ниткою (флосом), суперфлосом, зубним йоршиком  або  монопучковою зубною щіткою. Після спливання першого місяця, всім пацієнтам з імплантами рекомендовано перейти на використовування іригатора. Завдяки потужній водній струї, іригатор вимиває з зубних проміжків всі залишки їжі, бактерії і наліт, і підтримує гігієну рота на високому рівні. Хорошим помічником є електрична зубна щітка, яка створює сильний гідродинамічний потік рідини і вспінює пасту, що дозволяє краще очищувати поверхню зубів. Також раз на півроку рекомендовано проходити професійну чистку зубів. Більш детально про гігієну розповість лікар, і важливо буде слідувати рекомендаціям. При поєднанні наднових технологій, високої професійності спеціалістів і відповідальності пацієнта, здорові зуби і красива усмішка зберігаються все життя

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook