Вибір редакції Стоматологія Територія пацієнта

Зубні імпланти — сучасний замінник зубів

Зубні імпланти - МедПросвіта

Як обрати зубні імпланти, показання і протипоказання, догляд за імплантом

Природа подарувала людині два бездоганних комплекти зубів, яких би мало вистачити на довге життя, але зуби, на жаль, втрачаються значно раніше. З віком проблеми втрати зубів зростають у геометричній прогресії: якщо в 17 років кожна десята людина не має одного зуба, то у віці 50 років середня цифра втрати зубів на одну людину складає від 5 до 15, що веде до значного погіршення якості життя. Втрачені зуби – це погана естетика і психологічна скутість, дефекти вимови, дискомфорт при жуванні і неможливість повноцінного харчування. Сучасне рішення цих проблем — зубні імпланти.

Окрім цього, зуби виконують ряд інших важливих функцій:

  • підтримка анатомічної форми,  краси обличчя і щелеп;
  • утримання коренем кісток у здоровому щільному стані;
  • участь у формуванні правильної статури тіла, хребта і суглобів;
  • вплив на  нервову систему і психіку через нервові зв’язки

Відсутність зубів призводить до порушення усіх вищеперерахованих функцій.

До того ж, при  відсутності зубного кореню, зуби, що залишилися, починають повільно рухатися і намагатися закрити порожню лунку. Внаслідок чого, у людини виникає головний біль, дискомфорт у суглобах  щелеп, проблеми з настроєм, навіть проблеми з шийними хребцями.

Зубні імпланти – це найбільш природні замінники природніх зубів, вони мають будову здорового зуба і повністю інтегруються з кісткою. Відсутність відстані між імплантом і кісткою обумовлює відсутність люфта, тому імпланти не спричиняють жодного дискомфорта при жуванні, сміху і при будь-яких рухах щелеп.

В імплантованому зубі важливо все: сам імплант, що є аналогом кореню, коробка — зовнішня поверхня, і абатмент — з’єднання коронки і імпланту. In-Konе використовує запатентовані конічні з’єднання, які дозволяють розташувати елементи конструкції максимально близько. Це дуже важливо для збереження кісткової тканини і щільного прилягання імпланту до щелепи.  А для покращення вживання в кістку, остеоінтеграції, виробником Global D створена тюльпаноподібна форма зубного абатменту, яка створює максимально сприятливі умови для оточення імпланту тканинами, судинами, зв’язками і нервами.

Показання і протипоказання до імплантації зубів

Показання до імплантації. 

Відсутність одного зуба, відсутність декількох зубів, або відсутність всіх зубів. Бажано розуміти, що відсутність навіть одного зуба рано чи пізно потягне за собою ряд проблем. Втрата трьох і більше зубів  – це термінова ситуація, коли без імплантів не обійтися.

І в такому випадку перед пацієнтом виникає питання, як розібратися в розмаїтті імплантів і зробити правильний вибір. Без перебільшення, імплант обирається на все життя. Тому виробник і матеріал мають бути надійними та підтверджувати свою якість довгою службою і відсутністю дискомфорту. Серед визнаних лідерів в світовій імплантології  — німецькі виробники класу VIP. Сучасні швейцарські розробки. Ізраїльські імпланти для різних рівнів складності. Французький виробник надсучасних імплантів нового покоління — компанія Global D. Французькі імпланти, завдяки винайденій формулі, мають дуже високі показники остеоінтеграції. Вони швидко і природньо зливаються з тканинами щелепи, сприяючи розвитку нервово-судинної мережі, що забезпечує комфортне і довге використання.

Протипоказання до імплантації.

Наразі існують лише відносні, тобто тимчасові — ті, що можна виправити чи скорегувати, чи дочекатися завершення процесу. Раніше були абсолютні протипоказання, при яких методику імплантації не роздивлялися в принципі, це такі захворювання як цукровий діабет, онкологічні захворювання, пародонтоз

Відносні протипоказання зараз такі: вагітність і такі захворювання, як  активний гепатит або активний вірус імунодефіциту, загострення цукрового діабету з високими цифрами цукру крові, активна онкологія і стан одразу після променевої терапії,  аутоімунні хвороби в стадії загострення, гнійні процеси в ротовій порожнині, недостатня кількість кісткової тканини в щелепі, гострий парадонтоз. В таких випадках треба спочатку звернутися до профільного спеціаліста, вилікувати захворювання або перевести з гострого стану в максимально прийнятний, і підготувати всю систему до вдалої імплантації. Для оптимізації вживлення імпланту, контролю тканин і кістки навколо імплантів, спеціалісти компанії створили дві версії системи In-Kone: Promo i Universal — що дозволяє встановлювати імпланти в тканини будь-якої складності і щільності кістки, навіть ті, де раніше імплантація була фізично неможлива і значно зменшувати необхідність кісткової пластики.

Правила та рекомандації після імплантації

Для того, щоб імпланти служили максимально довго, треба притримуватись певних правил і рекомендацій. Після імплантації вмикається відповідальність пацієнта. Перші три дні, як і після будь-якої операції, можливий невеликий біль і набряк в ділянці встановленого імплантату, пацієнту рекомендований режим спокою і обмеження розмов і рухів. Їсти можна одразу, але з певними правилами. Повернення до звичного повного раціону має відбуватися впродовж місяця: спочатку можна їсти лише м’яку їжу, як-то каші, овочеві пюре, парові м’які котлети, макарони, і до кінця місяця поступово приєднувати більш жорсткі продукти: сирі фрукти і овочі, м’ясо, горіхи. Другий дуже важливий аспект – треба жувати на два боки, щоб навантаження на імплантати розподілялося рівномірно, і звертати на це увагу, тому що часто до операції людина довгий час не мала зубів з одного боку і звикла користуватися лише здоровим боком. Третє – впродовж місяця, для профілактики відлому передніх протезів, неможна кусати передніми зубами, тому ортопедично ставиться конструкція, яка не дозволяє це зробити.

Наступний і дуже важливий пункт – гігієна порожнини рота після імплантації.

Ідеальні зуби вимагають ідеальної чистоти, і на поверхню імпланта ні в якому разі не повинні потрапити патогенні мікроби.  Перший місяць достатньо звичайної дворазової чистки зубів з щіткою і пастою і полоскання водою після кожного прийому їжі,  особливу увагу треба приділяти міжзубним контактним пунктам, користуючись зубною ниткою (флосом), суперфлосом, зубним йоршиком  або  монопучковою зубною щіткою.

Після спливання першого місяця, всім пацієнтам з імплантами рекомендовано перейти на використовування іригатора. Завдяки потужній водній струї, іригатор вимиває з зубних проміжків всі залишки їжі, бактерії і наліт, і підтримує гігієну рота на високому рівні. Хорошим помічником є електрична зубна щітка, яка створює сильний гідродинамічний потік рідини і вспінює пасту, що дозволяє краще очищувати поверхню зубів. Також раз на півроку рекомендовано проходити професійну чистку зубів. Більш детально про гігієну розповість лікар, і важливо буде слідувати рекомендаціям. При поєднанні наднових технологій, високої професійності спеціалістів і відповідальності пацієнта, здорові зуби і красива усмішка зберігаються все життя.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook