Заступник міністра розповів про попередні розрахунки стосовно лікарів, які будуть вимушені піти з медицини. В першу чергу – пенсіонери та «огородники».
«Ми не можемо точно це спрогнозувати, але є попередні розрахунки. Першими тут будуть лікарі пенсійного віку. Вони займають ставки, тому що лікарні сьогодні фінансуються виходячи з кількості ліжко-міст, а не реально наданих послуг. Тим, які пацієнтів фактично не лікують, доведеться вийти на пенсію», — розповідає заступник міністра охорони здоров’я.
Нове в охороні здоров’я: Положення про обласний, міський кардіологічний центр
І тут треба відзначити, що переважна кількість сімейних лікарів, терапевтів та інших медичних працівників первинної медицини вже сьогодні пенсійного віку, або предпенсійного. Про це неодноразово розповіли, як представники МОЗ, так і представники Комітету з питань охорони здоров’я.
Але сьогодні в МОЗ змінили риторику. В Міністерстві заявляють, що все більше студентів вчаться саме на сімейних лікарів, в той же час, вузькоспеціалізовані лікарі нібито йдуть на курси та перекваліфіковуються в сімейних лікарів.
«Друга категорія людей – так звані «огородники». Нещодавно мені розповіли історію про лікаря в сільській амбулаторії, який веде прийом лише годину на день, а решту часу вирощує на городі моркву. Тому що пацієнтів просто немає. Він отримує стабільну зарплатню в 3 тисячі гривень і в нього все гаразд. Такі лікарі також підуть, тому що їм самим це буде невигідно.
А було б цікаво, що за село з такими здоровими мешканцями, де лікар, навіть не фельдшер, має можливість більшість часу копирсатись в своєму городі. Але історія замовчує подробиці.
Якщо «огороднику» вдосталь 3000!!!грн., дійсно, навіщо він вирощує моркву?