Новини

КМУ розширили перелік безоплатних медичних послуг

медичних послуг

Кабінет Міністрів України затвердив оновлену Програму медичних гарантій, яка надає українцям доступ до безоплатної ефективної медичної допомоги.

У 2022 році перелік безоплатних медичних послуг для пацієнтів розширюється, а вимоги до медзакладів щодо сервісу та якості надання медичної допомоги посилюються. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Загалом на 2022 рік держава виділила для надання безоплатної медичної допомоги за Програмою медгарантій 157 млрд гривень.

«Це дасть можливість НСЗУ підвищити тарифи практично на всі медичні послуги. Наприклад, на лікування онкологічних захворювань у 2022 році закладено понад 8 млрд грн. На майже 5 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Фінансування допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, зокрема у випадках інфарктів та інсультів, збільшується на 1,8 млрд гривень і у 2022 році сягає 4,8 млрд гривень. Медичні заклади отримуватимуть більше коштів. Це дозволить їм закуповувати необхідні ліки та створювати гідні умови праці для медичних працівників. А пацієнтам — бути захищеними від катастрофічних витрат на лікування з власної кишені. Ці кошти повинні працювати на пацієнта», — розповідає голова НСЗУ Наталія Гусак.

До переліку безоплатних медичних послуг Програми медичних гарантій у 2022 включено:

  • первинну допомогу — послуги у сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів;
  • спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу — послуги в лікарнях, наприклад, операції та перебування у стаціонарі;
  • екстрену — виклик «швидкої» 103;
  • паліативну допомогу та медичну реабілітацію;
  • медичну допомогу дітям до 16 років;
  • ведення вагітності та пологи.

Загалом у ПМГ на цей рік — 38 пакетів послуг, з яких два нові. Це хірургія одного дня для дорослих і дітей, а також надання медичної допомоги в умовах епідемій.

Лікування інсульту та інфаркту, дослідження для раннього виявлення онкології, медична допомога породіллям під час пологів, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках — залишаються пріоритетними в ПМГ на цей рік.

Зростуть тарифи на лікування онкологічних захворювань. Так, на 10 тисяч гривень збільшиться тариф на хімієтерапевтичне лікування — до 36 тисяч, а за лікування дітей від онкохвороб НСЗУ сплачуватиме закладам до 131 тис. грн. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань зросте з 54 тис. грн до 74 тис. грн.

Одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2022 році тариф зросте зі 113 до 135 тис. грн, а максимальний тариф становитиме 161 тис. грн за лікування недоношених дітей у закладах, які відповідатимуть додатковим вимогам.

Тариф за медичну допомогу під час пологів збільшиться на 5 тис. грн — до 15 тис. грн. А для закладів, які відповідатимуть додатковим вимогам — до 20 тис. грн.

Серед нововведень — обов’язкове безоплатне проведення неонатального скринінгу всім новонародженим для діагностики двадцяти одного захворювання.

Розширюється і програма реімбурсації«Доступні ліки»

Туди включать препарати для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень. Бюджет програми реімбурсації збільшиться на 1,8 млрд грн і становитиме 4,6 млрд грн.

Щодо лікування COVID-19, то у 2022 році визначеним закладам буде запропоновано укласти договір за пакетом «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру». Цей новий пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. На цей напрям у ПМГ-2022 передбачено 2,5 млрд грн.

Зі збільшенням тарифів до медичних закладів будуть підвищуватися і вимоги. НСЗУ не просто закуповує медичні послуги, а й впливає на їхню безпечність в інтересах пацієнта. Для цього вводиться новий показник — мінімальна кількість наданих послуг протягом 2021 року. Він запроваджуватиметься для надання медичної допомоги у разі інфарктів та інсультів, а також медичної допомоги під час пологів.

Мінімальна кількість наданих послуг, яка дозволяє укласти договір з НСЗУ: 150 пологів на рік, 100 пролікованих інсультів, 50 пролікованих інфарктів. Національна служба здоров’я закуповуватиме медичні послуги лише в тих закладах, де пацієнтові лікарі-практики з достатнім досвідом зможуть надати якісну та медичну допомогу.

Програма медичних гарантій у 2022 році посилює фокус на потребах та безпеці пацієнта. Підвищені тарифи на медичні послуги та вищі вимоги до медичних закладів стимулюють українську медицину змінюватися в інтересах пацієнта.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария