День в історії

20 грудня: Клонування людського ембріона

20 грудня 2000 року в Великобританії було прийнято рішення про законне клонування ембріона людини.

Спільнотою лордів, було надано дозвіл на особливий проект, згідно з яким використовувати клоновані ембріони людини в медичній практиці стало дозволено.

Умови законопроекту були наступні: клітини ембріонів повинні використовуватися тільки в медичних цілях для подолання тяжких захворювань.

Проти даного проекту була церква, а також духовний лідер тибетців Далай-лама. Вони вважали, що це дійство звеличує вчених вище самого Бога — творця людини і всього живого. А це є неприпустимим ні з етичної, ні з моральної точки зору.

Також гостро стало питання соціально-етичних моментів. Наприклад, виникнення великого % невдач при клонуванні і пов’язані з цим можливості появи людей з дефектами. А також питання батьківства, материнства, успадкування, шлюбу та ін.

Незабаром, через 2 роки біохімік Бріджит Буаселье заявила, що компанія «Клонейд» створила перший людський клон. Це була дівчинка — Єва.

Після цієї події, можливість клонування вплинула на життя людей у всьому світі. Люди почали вірити, що їхні найпотаємніші мрії про вічне життя, можливість мати дітей та повернення копій тих, хто пішов з цього світу можуть дуже скоро здійснитись.

Насправді ми вже живемо в світі клонів, якщо звичайно правильно розуміти це слово. Дерева, квіти, трава — все це клони, адже все, що розмножується НЕ статевим шляхом, а поділом — клони. Близнюки- це теж клони, створені самою природою. Поява на світ копій лише підтвердження того, що кожна клітина може дати нормальний клон.

А що ви думаєте стосовно цього приводу?

Комментировать

Нажмите для комментария