Новини

Кір в Україні: За тиждень захворюваність тільки зросла, МОЗ поки не справляється

МОЗ_Медпросвіта

Жодний інструмент боротьби зі спалахами, як офіційно називає МОЗ випадки захворювання в Україні, поки не дав результатів. Захворіло ще більше людей.

Як йдеться в офіційному повідомленні прес-служби МОЗ України, з початку року захворіло вже 21 894 особи, з яких 8857 дорослих та 13 037 дітей. При цьому у порівняні з минулим тижнем, з 11 по 17 червня на кір захворіло на 56 людей – загалом 1401 особа.

В той же час, призупинились летальні випадки через ускладнення від захворювання. Загалом з початку 2018 року від ускладнень померли 11 осіб – 7 дітей та четверо дорослих. Останній випадок було зафіксовано ще взимку.

МОЗ України в свою чергу обіцяє відкрити доступ дорослим до безкоштовної вакцинації проти кору, проте відкриють лише для груп ризику. В першу чергу вакцинують медичних працівників, викладачів, вихователів та військовослужбовців. Також вакцинуватись зможуть підлітки до 17 років. У відомстві обіцяють найближчим часом придбати 390 тисяч доз вакцини проти кору для дорослих бельгійського виробництва, але терміни прибуття партії вакцини поки не оголошується.

Держстат повідомляє, що на 100 померлих в Україні припадає всього 54 народжених

Треба зазначити, що ВООЗ рекомендувало відкрити доступ до безкоштовної вакцинації для дорослих у групах ризику ще наприкінці січня. Тоді ж експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я повідомили, що через надто низький рівень вакцинації спалахи продовжуватимуться і навіть можуть перерости в епідемію, таку ж саму, яка була зафіксована роком раніше у Румунії, звідки і прийшла кір в Україну.

МОЗ пояснює проблеми з доступом до eHealth та реєстрації декларацій проблемами з доступом до інтернету на місцях

Комментировать

Нажмите для комментария