Новини

Кір в Україні: З початку року зафіксовано 20 553 випадки захворювання

Врач_медпросвіта

МОЗ офіційно підтвердило, що за минулий тиждень зафіксовано 1345 випадків захворювання на кір. Таким чином кількість спалахів не знижується, а подекуди зростає.

При цьому, загальна кількість людей, які захворіли на кір перейшла межу у 20 тисяч. Наразі відомо про 20 553 випадки захворювання, з яких 12 222 випадки серед дітей. За весь час від ускладнень захворювання померло 11 осіб – чотири дорослих та сім дітей.

Незмінними лідерами по кількості офіційно зареєстрованих випадків захворювання залишається Львівська область – 2973 випадки, Закарпатська – 2547 випадків та Івано-Франківська – 2367 випадків. Також продовжують хворіти на кір у Чернівецькій, Тернопольській, Київській областях та столиці.

Необхідно зазначити, що частішають випадки захворювання серед дорослих. Якщо на початку року в основному хворіли діти – приблизно 70 відсотків, то тепер кількість хворих серед дорослих досягнула відмітки у 40 відсотків і продовжує зростати. Часто фіксуються випадки захворювання у військових частинах та серед медичного персоналу у лікувальних закладах.

ВООЗ визначили основні проблеми низького рівня вакцинації в Україні

Через це за рішенням МОЗ були прийняті нормативні документи, за якими буде відкрито доступ до безкоштовної вакцинації для підлітків старше 17 років та дорослих в групах ризику – медпрацівники, вихователі, викладачі та військовослужбовці.

МОЗ почне вакцинуватиме дорослих у групі ризику захворюваності на кір

Станом на червень Україна вже отримала декілька партій комбінованих вакцин від кору, паротиту та краснухи закуплені за державні кошти. Загалом мова йде про 909 тисяч доз. Для дорослих буде закуплена окрема вакцина за кошти минулих років, які вдалось зекономити на закупівлях ліків, 392 тисяч доз КПК.

Комментировать

Нажмите для комментария