Новини

Кількість аптек, які підписали договір з НСЗУ на участь у програмі «Доступні ліки» зросла майже вдвічі

Доступні ліки_Медпросвіта

За офіційним повідомленням прес-служби МОЗ України за три місяці дії оновленої програми «Доступні ліки» кількість аптек-учасниць зросла з 687 до 1049.

Важливою частиною змін є також запуск електронних рецептів в рамках урядової програми реімбурсації. Майже 80 відсотків рецептів на «Доступні ліки» наразі виписуються саме в електронному вигляді, що дозволило більш чітко відслідковувати витрати Національній службі здоров’я України, яка з початку року прийняла контроль з фінансуванням програми в Україні.

Окремо у відомстві зазначили, що станом на 1 липня 2019 року за програмою «Доступні ліки» вже виписано 3,5 мільйони та відпущено 2,8 мільйони електронних рецептів. Аптеки-учасниці програми, в свою чергу, отримали за договором з НСЗУ 154 мільйони гривень державних коштів за компенсацію вартості.

МОЗ готує до запуску перший пакет гарантованих медпослуг для первинки та спеціалізованої допомоги

Нагадуємо, що переважно в рамках програми «Доступні ліки» виписуються ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми. Розширення програми очікується лише у 2020 році. За попередніми планами МОЗ, до програми реімбурсації мають додати ліки для вагітних та для лікування психічних розладів.

Шість медичних університетів саботували міжнародний іспит з основи медицини IFOM

Комментировать

Нажмите для комментария