Новини

Керівництво Волинської області повідомляє про відтік кваліфікованих медиків за кордон

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Згідно з офіційним повідомленням керівника управління охорони здоров’я області, у 2018 році з області виїхало 393 лікарі, а прибуло лише 320. З медсестрами ще гірше – 972 виїхало і 453 прибули.

«Кордони відкриті. Наші дипломи із задоволенням приймають у різних країнах. Потрібно працювати над цим питанням і створювати такі умови, аби люди не хотіли виїжджати», — цитує видання ВолиньPost керівника відділу охорони здоров’я Волинської ОДА Ігора Ващенюка.

Також Ващенюк навів приклад Польщі, де декілька десятиліть поспіль відбувався аналогічний відтік кваліфікованих спеціалістів у медицині. Почалось все з медсестер , потім лікарі. Наразі, незважаючи на прибуття медиків з України на роботу в Польщі, в цій країні досі звітують про суттєвий дефіцит медичних працівників.

Польша: О доходах, расходах и чистой прибыли врача

В той же час під час засідання колегії управління охорони здоров’я голова Волинської ОДА Олександр Савченко  відзначив прогрес у впровадженні реформ на первинній ланці. В першу чергу це стосується відпрацювання всіх деталей реформ, які за його словами, проводяться спільно з медиками, а по-друге поступове збільшення доходів серед лікарів.

«Реформи дають нам загальні рамки, а що ми будемо в них вкладати – наша справа», — відзначив він.

Наразі відомо, що у Волинській області вже є лікарі, які почали отримувати збільшені зарплати за реформою від НСЗУ по кількості підписаних декларацій. Таким чином деякі сімейні лікарі за січень отримали близько 15 тисяч гривень доходу.

Лікар з Дніпра: Мне сегодня сказали либо я удаляю расчетку или увольняюсь

Комментировать

Нажмите для комментария