Новини

Керівництво МОЗ зустрілося з керівниками онкоцентрів країни

Керівництво МОЗ

Керівництво МОЗ спільно з представниками Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національної служби здоров’я України та ДП «Медичні закупівлі України» провели зустріч із керівниками онкологічних центрів з різних куточків країни.

На зустрічі йшлося про стан надання онкологічної допомоги в умовах повномасштабного вторгнення росії на територію України, стан перерахунку центрам коштів відповідно до програми медичних гарантій, рівень та терміни постачання препаратів для лікування онкохворих в рамках централізованих закупівель.

Окремо активно було обговорено окремі аспекти ухваленого нещодавно Верховною Радою України Закону України №2347, який дозволяє поділяти госпітальні округи за кластерним принципом з метою ефективного управління маршрутами пацієнтів та запускає цільове удосконалення матеріально-технічного стану лікарень відповідно до їх ролі в цьому кластері.

Під час зустрічі також говорили про роль онкологічних центрів в госпітальних округах та як наразі раціонально розподіляти ресурси і удосконалювати  маршрути пацієнтів з онкологічною патологією. Окремо було проговорено питання лікування дітей з онкологічними хворобами, щодо якого всі погодилися прийняти рішення про необхідність визначення декількох закладів на всю країну для забезпечення ефективного та своєчасного лікування дітей.

«Повномасштабна війна рф проти України, на жаль, матиме негативний вплив на здоров’я наших співгромадян і після перемоги. Сьогодні, через війну, українці не завжди вчасно можуть звернутися до лікаря на ранніх стадіях хвороби або для профілактичного огляду. Через це опосередкований вплив війни ми ще відчуємо у найближчому майбутньому, який може призвести до сплеску недовиявленої вчасно онкології, яка потребуватиме і довготривалішого, і дороговартісного лікування», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Також на зустрічі мова йшла про особливості Програми медичних гарантій за напрямом «Онкологія» на 2023 рік, про недоцільність розширення закладів охорони здоров’я, які можуть проводити хімієтерапію онкохворим, про доцільність регулювання кількості закладів на території, які можуть бути законтрактованими Національною службою здоров’я за напрямом «Онкологія».  Для більш детального обговорення цих питань вирішили створити окрему робочу групу на базі Міністерства охорони здоров’я.

Нагадаємо, важкохворі українці або ті, хто отримав травми через війну, можуть подати заявку до Програми медичної евакуації на сайті Міністерства охорони здоров’я за посиланням.

Комментировать

Нажмите для комментария