Новини

Керівництво МОЗ перевірило готовність Закарпаття до додаткової імунізації проти поліомієліту

Закарпатська область стала першою, яку відвідали Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі та його заступник Ігор Перегінець в рамках додаткової тритурової імунізації проти поліомієліту в Україні. Керівництво МОЗ ознайомилося із роботою двох кабінетів щеплень в Ужгороді (філіали Ужгородського ЦПМСД на вул. Гранітна 8/а та вул. Боженка, 2).

Під час прес-конференції, яка відбулась за підсумками візиту, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відзначив високий професійний рівень лікарів Закарпаття і зауважив, що саме завдяки злагодженій роботі всіх ланок медиків області (педіатричної, амбулаторно-поліклінічної, санітарно-епідеміологічної та інфекційної служб) вдалося своєчасно та ефективно відреагувати на два випадки захворювання в регіоні, викликані вакциноасоційованим циркулюючим вірусом поліомієліту.

Заступник Міністра Ігор Перегінець зауважив, що з метою переконання громадськості в безпечності вакцин та необхідності щеплень він напередодні провакцинував ОПВ-вакциною свого дворічного сина. За словами І. Перегінця, поліомієліт надзвичайно часто викликає пожиттєвий параліч (в 1 з 200 випадків хвороби) і навіть може привести до гибелі дитини. Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей.

Важливість вакцинації як одного із головних профілактичних заходів у захисті здоров’я населення від небезпечних інфекцій відзначив і в.о. Голови ОДА Олександр Петік.

В.о. начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Тетяна Міцьо повідомила, що область отримала 30 000 доз оральної поліовакцини (ОПВ) та 23 200 доз інактивованої вакцини (ІПВ), які вже розподілені між районами області. «Кожен з батьків, який приводить дитину на щеплення, повинен знати, що має право перевірити умови зберігання вакцини. Кожен флакон з вакциною має індикатор, який при порушенні «холодового ланцюга» спрацьовує. Також треба знати, що відкриту вакцину потрібно використати протягом 6 годин з моменту відкриття», — зауважила Тетяна Міцьо.

Як відомо, додаткова тритурова імунізація проти поліомієліту розпочалася одночасно по всій Україні. Протягом двох тижнів посадовці Міністерства охорони здоров’я відвідають усі регіони України та особисто перевірять стан її проведення.

Комментировать

Нажмите для комментария