День в історії

25 грудня: Католицьке Різдво та особливості його святкування

Християни різних конфесій святкують Різдво в різний час. Такий поділ виник через зміну календарів. В Європі на нове Григоріанське літочислення перейшли в кінці 16-го століття.

В Україні до початку 20-го століття календар залишався Юліанським, в якому не враховувалися зайві дні в високосні роки. За 350 років загубилося 13 днів, які офіційно радянська влада викреслила, але православна церква продовжила відзначати Різдво за традицією 7 січня.

Як проходить святкування?

На передодні свята 24 грудня ввечері спершу відзначають Різдвяний Святвечір. Вся родина збирається за святковим столом.

Меса в святвечір найголовніша частина Різдва. В основному вона починається опівночі в момент появи першої зірки. Вважається, що якщо католик пропустив службу, то може вже не ставити смакоту на святковий стіл, адже пропустивши месу, він пропустив сам прихід Різдва.

Традиції різних країн в Різдво різняться, як і то які страви прийнято ставити на Різдвяний стіл. Готувати, а головне вживати їжу католицьким господаркам можна тільки після закінчення служби, меса завершує Різдвяний піст.

У Бельгії на Різдво їдять телячу ковбасу з трюфелями, на Філіппінах і в Іспанії готують в духовці порося і випікають багато солодкого, а ось міцні спиртні напої не п’ють ніде.

Згідно з традицією, кожен прихожанин повинен загадати в святвечір своє найзаповітніше бажання, і воно обов’язково здійсниться.

Комментировать

Нажмите для комментария