Статті

Кардіологічна безпека гідроксихлорохіну у ревматологічних хворих

В рамках щорічної конференції Американського коледжу ревматологів були представлені результати дослідження, присвяченого вивченню впливу гідроксихлорохіну на довжину інтервалу QTc у пацієнтів з ревматоїдним артритом і системний червоний вовчак.

Гидроксихлорохин є наріжним каменем лікування системного червоного вовчака і використовується в лікуванні хворих на ревматоїдний артрит в якості монотерапії або комбінованої терапії.

Протягом багатьох років використання гідроксихлорохіну піднімається питання про його кардіологічної безпеки, зокрема, подовження інтервалу QTc і розвитку аритмій.

методи

В аналіз включили 681 пацієнта з ревматоїдним артритом або системний червоний вовчак без значущих серцево-судинні захворювань, які спостерігалися в Columbia University Irving Medical Center. Всім пацієнтам виконували ЕКГ.

В якості первинної кінчений точки розцінювали зв’язок між довжиною інтервалу QTc і терапією гідроксихлорохіном з поправкою на серцево-судинні фактори ризику.

результати

  • Серед усіх пацієнтів 54% отримували гидроксихлорохин. 44% пацієнтів мали довжину інтервалу QTc більше 440 мс.
  • За даними аналізу, прийом гідроксихлорохіну не чинив достовірного впливу на довжину інтервалу QTc. Це було правомірно як для всієї когорти пацієнтів, так і окремо для пацієнтів з ревматоїдним артритом і системний червоний вовчак.
  • За даними дослідження подовження інтервалу QTс до 500 мс і більше не було асоційоване з аритмією або смертю.
  • У дослідженні також не було знайдено значущих взаємодій між гідроксихлорохіном і іншими QTc-пролонгує препаратами, одержуваними пацієнтами.
  • Показано, що застосування гідроксихлорохіну в комбінації з іншими QTc-які подовжують препаратами приводило до такого ж інтервалу QTc як і використання тільки одного гідроксихлорохіну. Серед пацієнтів на системний червоний вовчак комбінація гідроксихлорохіну з антипсихотичними препаратами не приводила до більш вираженого подовження інтервалу QTc, в порівнянні з використанням монотерапії гідроксихлорохіном.

Джерело: American College of Rheumatology. Hydroxychloroquine not linked to longer heart rhythm intervals in rheumatoid arthritis or lupus patients . ScienceDaily. ScienceDaily, 6 November 2020.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook